Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtkovom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HC´05 Banská Bystrica 3:2 po nájazdovom rozstrele.

Druhé derby v priebehu 9 dní ponúklo o čosi vyrovnanejší priebeh, než naposledy. Úvodná päťminútovka priniesla opatrný hokej z oboch strán, následne prišlo však zaváhanie Boldižára a nevyužitá šanca zvolenského tímu. Skóre stretnutia sa prvýkrát menilo na konci 8. minúty. V presilovej hre Zvolena prišiel kuriózny gól po strele nad bránu a následnom odraze od plexiskla do nič netušiaceho Weningera. V polovici úvodného dejstva hostia spod Urpína nevyužili presilovú hru piatich proti trom, krátko po jej skončení skúšal na opačnej strane prekvapiť z ostrého uhla Török. Zhruba päť minút pred koncom, počas presilovky Zvolena, prišlo k zaváhaniu v ich obrannom pásme, ktoré potrestal gólom na 1:1 Gabor. Ešte v tom istom oslabení mohli „barani“ pridať aj druhý gól, Roy naservíroval puk Scherbakovi, ktorý však zoči-voči Rahmovi neuspel.

V úvode druhej tretiny padol ďalší gól v oslabení, tentokrát však do siete Banskej Bystrice. Príliš pasívne bránenie potrestal gólom obranca Hraško. Následne pasáže hry neponúkli veľa hokejovej krásy, v 33. minúte mohol navýšiť vedenie Zvolena Leskinen. V presilovej hre dostal krížnu prihrávku, no strelu z prvej dobre zlikvidoval Weninger. Sto sekúnd pred koncom prostrednej časti hry padol ďalší gól v oslabení, na 2:2 vyrovnal hosťujúci kapitán Chase Berger.

Zvolenčania postupne zvyšovali obrátky, výraznejšie šance však neprichádzali. V 56. minúte trafil domáci útočník Kriger tyč Weningerovej brány, dve minúty pred koncom riadnej hracej doby aj Leskinen. Zápas tak dospel až do predĺženia, v ktorom mali bližšie k víťazstvu zverenci trénera Oremusa, proti bol však hlavne brankár Banskej Bystrice, ktorý podržal svoje mužstvo. O všetkom napokon rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší domáci Zvolenčania. Rozhodujúci presný zásah prišiel z hokejky nedávnej akvizície domácich, Američana Osterberga.

Tipos extraliga – 47. kolo – 30.12.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HC’05 Banská Bystrica 3:2 po s.n. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. J. Mikúš (Stupka, Puliš), 22. Hraško (Kubka, Krieger) – 17. Gabor, 39. rozh. náj. Osterberg – 17. Gabor, 39. Berger. Rozhodovali: Snášel, Baluška – Crman, Jedlička – Konc st.

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško (A), Kubka, Sládok – Zuzin (A), Viedenský, Puliš (C) – Leskinen, Krieger, Saracino – Stupka, J. Mikúš, Osterberg – Csányi, Gubančok, Török – Ďuriš

HC’05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Björkung, Kostromitin, Žiak, Boldižár – Šoltés, Berger (C), Fossier – Scherbak, Bubela, Vašaš – Kabáč (A), Tamáši, Výhonský – Melcher, Gabor (A), Galbavý – Sojka

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 29 5 3 3 18 70:108 24

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, kde vo štvrtok 6. januára o 17.00 h privítajú v rámci 49. kola Tipos extraligy HK Poprad.