Žiaľ, so sviežejším vzduchom treba počítať aj naďalej. Podľa meteorológov by nás počas prvého augustového týždňa horúčavy rozhodne sužovať nemali. Vyskytnúť by sa už zároveň nemali ani žiadne búrky, no kiežby sa to isté dalo povedať aj o prehánkach.

Pondelok (2.8.) bude vo Zvolene prevládať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo pätnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 22 stupňov Celzia.

Utorok (3.8.) má byť spočiatku slnečný a jasný, pričom v druhej polovici dňa má pretrvávať polooblačná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 13 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac 24 stupňov.

Streda (4.8.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Intenzívne lejaky nás majú potrápiť predovšetkým v ranných a doobedňajších hodinách. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 23 stupňov.

Štvrtok (5.8.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy a o slovo sa znova prihlásia aj prehánky. Tie by sa navyše mali vyskytnúť i počas noci zo štvrtka na piatok. Počas dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 20 stupňov Celzia.

Piatok (6.8.) zostane zamračený. Meteorológovia zároveň opäť nevylučujú ani dažďové zrážky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo sedemnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 21 stupňov.

Sobota (7.8.) má byť polooblačná, pričom sa v čase okolo obeda môžu vyskytnúť i slabšie prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (8.8.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. V ranných hodinách nám teplomer ukáže sedemnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 27 stupňov.