ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 14.3.2021

Počasie vo Zvolene: Obloha zostane zamračená, potrápi nás aj dážď či sneženie

Druhá polovica marca neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Pokračovať majú chladnejšie dni, počas ktorých nás bude sprevádzať opäť raz veľká oblačnosť. Podľa meteorológov možno očakávať znovu aj ďalšie snehové zrážky, pričom sa nevyhneme ani tým dažďovým.

Pondelok (15.3.) bude vo Zvolene zamračený. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu plus desať stupňov.

Utorok (16.3.) má byť spočiatku malá oblačnosť, no v druhej polovici dňa treba znova počítať so zamračenou oblohou. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jeden stupeň pod nulou, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená a teda bude opäť najviac 10 stupňov Celzia.

Streda (17.3.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, pričom nie sú vylúčené ani zrážky v podobe dažďa so snehom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus dvoch až do popoludňajších siedmich stupňov.

Štvrtok (18.3.) prinesie opäť množstvo oblačnosti, avšak s výnimkou rána, kedy má byť polooblačno. Znova treba počítať aj so zmiešanými prehánkami a teplota vzduchu počas dňa by nemala byť vyššia ako 5 stupňov.

Piatok (19.3.) má byť oblačný a daždivý. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo nuly a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 4 stupne.

Sobota (20.3.) zostane zamračená. Najmä v druhej polovici dňa by nás mali opäť sprevádzať aj dažďové prehánky, prípadne sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na hodnotu 6 stupňov.

Nedeľa (21.3.) bude slnečná a jasná, no počas rána ešte treba počítať s veľkou oblačnosťou. V ranných hodinách nám teplomer ukáže tri stupne nad nulou a počas dňa by sme na ňom mali zaznamenať až 13 stupňov Celzia.