Ani prvý májový týždeň neprinesie stabilné počasie. Nadchádzajúce dni znova poznačia aj dažďové prehánky, pričom sa zrejme opäť nevyhneme ani miernym mrazom. Našťastie, mínusové teploty sa majú vyskytnúť len počas utorka.

Pondelok (3.5.) bude vo Zvolene spočiatku polooblačno, pričom v druhej polovici dňa očakávame prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus piatich stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu trinásť stupňov.

Utorok (4.5.) má pretrvávať najskôr len malá oblačnosť. Tá sa však postupne bude zväčšovať, takže v poobedňajšom a podvečernom čase už treba počítať so zamračenou oblohou. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jeden stupeň pod nulou, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 18 stupňov Celzia. Pre nízke ranné teploty meterológovia vydali aj výstrahu prvého stupňa.

Streda (5.5.) prinesie množstvo oblačnosti. V podvečerných hodinách by nás nemali prekvapiť ani dažďové prehánky, ktoré majú pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus desať až do popoludňajších šestnástich stupňov.

Štvrtok (6.5.) bude polooblačný, pričom sa môžu vyskytnúť aj slabšie zrážky. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 12 stupňov.

Piatok (7.5.) má pretrvávať veľká oblačnosť a meteorológovia opäť nevylučujú ani dážď. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo deväť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 13 stupňov.

Sobota (8.5.) bude slnečná a jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.5.) zostane slnečná, avšak s výnimkou času okolo obeda, kedy nás bude sprevádzať veľká oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže sedem stupňov nad nulou a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 17 stupňov.