ZVonline.sk (F. Roháček) | 27.10.2015

Nočné podniky a diskotéky na sídliskách zrejme skončia

Zvolenskí mestskí poslanci na svojom pondelkovom zasadnutí schválili plošné obmedzenie otváracích hodín podnikov na sídliskách Západ, Sekier – Môťová a Zlatý Potok. V piatky a soboty počas leta budú podniky môcť byť otvorené do 23.00 h, v ostatné dni a počas zvyšku roka len do 22.00 h.

zvolen msu printscreen mestsky uradZvolenskí poslanci len potvrdili rozhodnutie svojich predchocov z leta minulého roka. Vtedajšie všeobecne záväzné nariadenie ale samospráve udeľovalo možnosť poskytnúť výnimky prevádzkam, ktoré o to pôžiadajú. Takúto právomoc mestu vytkol prokurátor a mesto tak muselo pravidlá otváracích hodín určiť znova.

Niekotrí prevádzkovatelia diskoték či nočných barov v dotknutých lokalitách už priamo v pléne mestského zastupiteľstva hovorili o zániku svojho podnikania. Mnohé diskotéky totiž v čase zatvárania ostatných prevádzok len začínali svoj hlavný program. Obmedzenie sa netýka centra mesta, ktoré má podobne ako v iných mestách, špeciálne postavenie a možnosť slúžiť kultúrnym aktivitám aj dlhšie a poslanci schválili tiež možnosť otváracích hodín až do štvrtej hodiny rannej v neobývaných lokalitách.

Proti prevádzkovateľom podnikov stáli obyvatelia zo sídlisk, ktorí sa sťažovali na nočný hluk najmä od podguráženej mládeže, ktorá v nočných hodinách vychádzala z podnikov.