Cez víkend 14.-15. marca hostil zimný štadión v Púchove účastníkov Majstrovstiev Slovenska juniorov, žiactva a nádejí v krasokorčuľovaní (M-SR). Celkom 130 najlepších krasokorčuliarov Slovenska súťažilo v 12 vekových kategóriách o titul majstra SR 2015.

Laura Debnarova skk zvolenPrísne a nekompromisné nominačné kritéria umožnili štart na M-SR, našej najvyššej národnej súťaži, iba obmedzenému počtu štartujúcich pretekárov a pretekárok. Aj keď krasokorčuľovanie vo Zvolene má niekoľko desaťročnú tradíciu a pôsobia tu dva krasokorčuliarske kluby, nomináciu na tieto majstrovstvá si vybojovala len jedna pretekárka, zverenkyňa Jany Zrubecovej, len 9-ročná Laura Debnárová zo Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK). Tá milo prekvapila svojím 9. miestom a najvyšším bodovým ziskom z celej série pretekov Slovenského pohára – 22,99 bodu. Laure sa za jej krátku, len trojročnú krasokorčuliarsku kariéru podarilo dostať na M-SR už po druhýkrát.

V jej kategórii N9 postúpilo na M-SR z 31 dievčat prvých 14 z redukovaného rebríčka SP, ktorý tvoril súčet najvyšších bodových hodnôt z 3 pretekov z celej série pretekov SP (15 kôl) ale hlavne aj splnením testu výkonnosti pre danú kategóriu, počet absolvovaných kôl SP a vek podľa súťažného poriadku Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ). Kompletné výsledky všetkých kategórii sú na stránke SKrz. Všetko o činnosti ŠKK na www.krasozvolen.sk.