Tak ako zvyčajne, aj tento štvrtok, 13. marca bude vo zvolenskom Kine Star patriť filmovým premiéram.

Na svoje si v rámci nich prídu i priaznivci komediálnych snímok. Pripravený je pre nich konkrétne český titul Dievča od vedľa, pričom postavu hlavnej hrdinky si strihla herečka Martina Babišová. Po prvýkrát zároveň môžete vzhliadnuť tiež historický film William Tell, animák Ako z divých vajec, akčné fantasy Čarodejnica a lovec či drámu Raketa.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

AKO Z DIVÝCH VAJEC

V kráľovstve Kastília opäť povstane temná sila. Dni od korunovácie nových vládcov je ich sedem kráľovských vajíčok ukradnutých a je na jednom hrdinovi, aby ich bezpečne vrátil – dospievajúci doručovateľ, cap Arthur. Jeho sny stať sa holičom svetovej triedy sú pozastavené, keď sa cez noc stane „rodičom“ 7 kuriatok! Ak chce udržať rozbúrené batoľatá na ich ceste v bezpečí, musí najprv dospieť, objaviť vlastnú minulosť a popri tom prebudiť zabudnutých šampiónov. Dokáže Arthur vrátiť dedičov a nakoniec zachrániť kráľovstvo?

ČARODEJNICA A LOVEC

Svet sa zmenil na nepoznanie. Ľudstvo je takmer vyhladené a tí, ktorí prežili, sa ukrývajú v poslednom útočisku – v Meste pod horou. Za jeho múrmi sa rozprestiera Pustatina, desivá krajina plná nebezpečenstva. Týmto ruinám vládnu príšery a mýtické bytosti, ktoré povstali z temnoty po páde ľudstva. Najobávanejším z nich je vlkolak. Kráľovná, ktorá zúfalo túži po slobode, vyšle do nehostinných Pustín mocnú čarodejnicu Gray Alys, aby odhalila tajomstvo vlkodlačej premeny. Na ceste plnej nástrah a desivých tvorov ju sprevádza nebojácny dobrodruh Boyce. Spoločne musia čeliť nielen hordám smrtiacich nepriateľov.

DIEVČA OD VEDĽA

Kristína má na prvý pohľad pokojný život v malom meste. Pracuje v knižnici, vedie komunitné centrum Ostrov a má dlhoročného priateľa Filipa. Keď ale zistí, že ju Filip podvádza, rozhodne sa vzťah ukončiť a vziať život do vlastných rúk. S nádejou, že ju rodina podporí, sa obracia na svojich rodičov, ktorí jej ale namiesto podpory prinášajú len nevyžiadané rady a svoje presvedčenie o tom, čo je pre ňu najlepšie. Vo chvíli, keď sa Kristína rozhodne prestať obzerať a začať nový život, vstúpi jej do cesty charizmatický grafik Tomáš. Teraz stojí pred ťažkým rozhodnutím, či zotrvať v známom, ale komplikovanom vzťahu s Filipom, alebo urobiť krok do neznáma s Tomášom. Nájde nakoniec Kristína skutočnú lásku?

WILLIAM TELL

Na začiatku 14. storočia je Svätá rímska ríša v kríze a jej moc nad Európou sa uvoľňuje. Rakúsky rod Habsburgovcov to využije a dobýva územie Švajčiarska. Ich vládca tvrdo potláča historické práva švajčiarskych roľníkov a horalov, až to jedného z nich podnieti k vzbure. Je to lovec a volá sa William Tell. Po svojej účasti na križiackej výprave do Svätej zeme William Tell prisahá, že sa už nikdy nedopustí násilia. Nemôže sa však prizerať postupnému útlaku švajčiarskych kantónov rakúskou habsburskou dynastiou. Aby zastavil ďalšie krviprelievanie a útlak, rozhodne sa zapojiť do boja za nezávislosť.

RAKETA (v Mini Kine)

V pondelok, 17. marca o 19.25 hod,

Vianoce v Laponsku v roku 1984. Inšpiratívny a trpko-sladký príbeh o vzdore voči nepriazni osudu a hrozbe studenej vojny. Niina je samoživiteľka s dvoma deťmi, ktorá si hľadá prácu v miestnych novinách. Zdá sa, že život v meste sa zastavil. Obyvatelia sa nikam neponáhľajú a sú až príliš zvyknutí na to, že sa nikdy nič nedeje. Keď Niina počuje z oblohy obrovskú ranu, potenciálnu hrozbu v podobe sovietskej rakety vypálenej na Fínsko, chce o tom napísať článok – ale nikto ju neberie vážne. Vydá sa teda do pátrania na vlastnú päsť a nechtiac sa stane súčasťou histórie, ktorú film podáva s očarujúcim odstupom. Čerpá z dobovej patiny a rozkresľuje pôvabný svet teplákov, mulov a trvalých, zatiaľ čo hudobnú kulisu tvorí syntetický europop.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.