Dievčatká sa už od malička snažia napodobňovať svoje mamy. Nielen činnosťami, čo vidno na tom, že obľúbenými hračkami pre dievčatá sú napríklad detské kuchynky, s ktorými môžu svojim mamám „pomáhať“ s prípravou obeda.

Ak bude mať dieťa náušnice od narodenia, bude ich brať ako niečo prirodzené

Rovnako sa tak dievčatká rady podobajú na svoje mamy v skrášľovaní sa. Samozrejme, make-up a podobné veci sú len akože, ale čo sa týka napríklad šperkov a hlavne náušníc, tie často nosia už od útleho veku. Áno, nie sú to ešte dizajnové Swarovski náušnice, ale aj tie detské často bývajú veľmi pekné.

Pochopiteľne, nutnosťou je prepichnúť vašej dcérke uši. Kedy je na to vhodná doba? Často sa to robí už v pôrodnici, tesne po narodení. Výhodou takéhoto prístupu je, že ušká sa rýchlejšie zahoja, keďže novorodenec nie je tak aktívny a zároveň bude brať náušnice ako svoju „súčasť“, takže si ich nebude strhávať.

Počkať pár mesiacov má svoje výhody

Väčšia odborníkov však v súčasnosti odporúča počkať s prepichovaním až do prvého očkovania, v ktorom je zahrnutý aj tetanus. Okrem toho je vtedy ušný lalôčik už viac vyvinutý a tak bude oveľa jednoduchšie dosiahnuť, aby obe dierky boli na rovnakom mieste. Nevýhodou potom je, že pekné detské náušnice budú pre vašu ratolesť niečo nové a hrozí, že si ich bude ťahať, čím si môže ublížiť. Treba preto dávať pozor!

Rozdiely sú aj v tom, či sa ušká prepichnú, alebo sa náušničky nastrelia. Prepichovanie sa robí hlavne v prípade, že k nemu dôjde už v pôrodnici. Naopak, pri starších deťoch sa stretávame skôr s nastreľovaním.

Okrem toho, že je to rýchlejšia metóda, je podľa mnohých aj menej bolestivá, keďže náušnice ostávajú v uchu ihneď. Tie sú kvôli možným alergiám z chirurgickej ocele. Po 4-6 týždňoch sa už nahrádzajú zlatými, ideálne zo žltého zlata, v ktorom nie sú prímesi, ktoré by taktiež mohli spôsobiť nežiaduce alergie.