Hokejisti HKM Zvolen si vo štvrtkovom prípravnom zápase na ľade Zlína pripísali víťazstvo. Český druholigista ich však dokázal potrápiť až do poslednej sirény.

V úvode zápasu sa väčšou aktivitou prezentovali zvolenskí hokejisti, Zlín im ale dokázal znepríjemňovať hru vysokým presingom v útočnej tretine. V 5. minúte dokázal otvoriť skóre kanadský útočník Kyle Olson, keď využil zaváhanie hráčov Zlína v strednom pásme a z úniku prekonal Daniela Hufa strelou na vzdialenejšiu žrď – 0:1. Zvolen pokračoval v aktivite aj naďalej, Huf však dokázal zmariť každú príležitosť. Od polovice prvej tretiny sa zverenci Jána Pardavého postupne herne dorovnali, najväčšiu gólovú šancu si vytvoril v 14. minúte Zdeněk Sedlák, ktorý trafil len žŕďku na Kantorovej svätyni. O minútu neskôr sa brankár rytierov nenechal zmiasť ani kľučkou Bedřicha Köhlera, a tak si hostia odniesli do šatní jednogólový náskok.

Rytierom sa podaril bleskový vstup do druhého dejstva, o čo sa postaral gólom po devätnástich sekundách Marek Hecl, ktorý rozvlnil sieť po prihrávke od Tylera Sheehyho – 0:2. V 28. minúte ušiel zvolenskej obrane Petr Kratochvíl, situáciu hasil nedovoleným zákrokom Samuel Hain, a tak fanúšikovia v zlínskej aréne videli trestné strieľanie. Český útočník však nič nevymyslel a trafil len stojaceho krajana v bránke súpera. Domácich to nezlomilo, práve naopak, dokázali skórovať. V 30. minúte dostal puk na vrchol pravého kruhu Stanislav Sadovikov a namieril presne do ľavého horného rohu Kantorovej bránky – 1:2. V 38. minúte si otvorili strelecký účet v druhej tretine aj zverenci Martina Štrbu, po prihrávke Andreja Kukuču dopravil puk za bránkovú čiaru spolu s brankárom Hufom Dávid Senčák – 1:3. Odpoveď prišla už v 38. minúte, Sadovikovovu strelu tečoval tesne pred Kantorom Pavel Sedláček – 2:3.

Do tretej časti vstúpili lepšie domáci hráči, v 43. minúte zahodil gólovú príležitosť Jan Pohl po tom, ako trafil len hornú žŕdku. Ševci pokračovali v aktívnej hre aj v 45. minúte, avšak vyrovnať sa im nepodarilo. Najprv Kratochvílovu gólovku vychytal Kantor a neskôr sa spred odkrytej bránky nedokázal presadiť Lukáš Válek. V 49. minúte rytieri potvrdili pravidlo „nedáš, dostaneš“ a po Kukučovej prihrávke sa gólovou delovkou od modrej čiary do listiny strelcov zapísal Carter Robertson – 2:4. Zníženia sa domáci dočkali v 53. minúte, presilovú hru využil presnou strelou za Kantorov chrbát Sedlák – 3:4. V závere Zlín ešte odvolal brankára a skúsil hru šiestich proti piatim, tento risk im ale vyrovnávajúci gól nepriniesol.

Hokejistov HKM v príprave čaká už len posledný zápas, vo štvrtok 12. septembra privítajú na domácom štadióne HC MIKRON Nové Zámky.

Prípravný zápas – štvrtok 5.09.2024, 17.30 h – Zlín

Berani Zlín – HKM Zvolen 3:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly a asistencie: 30. Sadovikov (Sedláček, Köhler), 39. Sedláček (Sadovikov, Čáp), 53. Sedlák (Holík) – 5. Olson, 21. Hecl (Sheehy), 37. Senčák (Kudrna), 49. Robertson (Kukuča, Bondra). Nepr. trest. strieľanie: 28. Kratochvíl. Rozhodovali: Škach, Obadal – Kučera, Mikšík.

Zostava Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Salonen, Suhrada, Čáp, Urbanec, Pohl, Riedl, Benda – Süss, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař (A) – Sedlák, Gago, Paukku – Köhler (A), Sadovikov, Sedláček (C).
Tréner: J. Pardavý.

Zostava HKM Zvolen: Kantor (Boľo) – Hain, Frídel, Robertson, Sládok (C), Kobolka, Beňo, Račko – Kudrna (A), Sheehy, Hecl – Kukuča, Olson, Bondra – Marcinek (A), Viedenský, Zuzin – Senčák, Jendek, Gron.
Tréner: M. Štrba.

Program a výsledky prípravných zápasov HKM Zvolen

utorok 06.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC RT TORAX Poruba 5:2

štvrtok 08.08 o 18.00 h: HC Olomouc – HKM Zvolen 2:0

utorok 13.08 o 18.00 h: VHK ROBE Vsetín – HKM Zvolen 3:5

štvrtok 15.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – Berani Zlín 2:3

štvrtok 22.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – SC Marimex Kolín (Memoriál Pavla Zábojníka) 4:3

piatok 23.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – GKS Tychy (Memoriál Pavla Zábojníka) 5:2

sobota 24.08 o 17.00 h: HKM Zvolen – Budapest Akademia (Memoriál Pavla Zábojníka) 4:1

utorok 03.09 o 18.00 h: HC RT TORAX Poruba – HKM Zvolen 2:1

štvrtok 05.09 o 18.00 h: Berani Zlín – HKM Zvolen 3:4

štvrtok 12.09 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky