Hokejisti HKM Zvolen dokázali vo štvrtkovom úvodnom zápase Memoriálu Pavla Zábojníka zdolať českého druholigistu z Kolína.

Skóre zápasu otvorili už po minúte hry hostia, Robin Všetečka našiel na pravej strane ihriska Karla Křepelku, ktorý po prudkej strele prekonal Pavla Kantora – 0:1. Kolín mal šancu zvýšiť skóre o tri minúty neskôr, na odkrytú bránku Zvolena však nedokázali zakončiť. V 8. minúte pohrozili hostia opäť, Kantorovi prepadla strela z pravej strany ihriska, no domáci brankár puk napokon dokázal zakryť. V 14. minúte sa obidva tímy dokázali odprezentovať väčšími šancami, na domácej strane to bol Marek Hecl, ktorý dokázal stečovať puk len do výstroja Jakuba Soukupa, na tej hosťujúcej minul spomedzi kruhov gólovku David Sýkora.

Druhú časť zápasu odštartovali lepšie domáci rytieri, o expresné vyrovnanie sa po 38 sekundách hry postaral Marek Viedenský po teči Nathanaelovej Halbertovej strely – 1:1. Už v 23. minúte skórovali hráči Zvolena opäť, počas presilovej hry sa spomedzi kruhov presadil strelou z prvej Tyler Sheeny – 2:1. Skóre sa opäť menilo v 29. minúte, opäť zásluhou domáceho celku a opäť v presilovej hre, Helbert našiel na pravom kruhu stojaceho Andreja Kudrnu, ktorý strelou z prvej rozvlnil Soukupovu sieť – 3:1. Zvolen pokračoval v hernej prevahe, ktorú pretavil do gólu dorážkou Viedenský, pre ktorého to bol už druhý presný zásah – 4:1. Odpoveď prišla v 34. minúte, po krížnej prihrávke Kryštofa Ouřada prekonal Kantora Robin Všetečka – 4:2.

Záverečnú tretinu začali tímy vyrovnanou hrou, prvá väčšia šanca prišla na strane rytierov až v 50. minúte, ktorú však dokázal vykryť pohotový brankár Soukup. Stav stretnutia dokázali hráči Kolína znížiť na konci 54. minúty, o čo sa zaslúžil Adam Dlouhý, ktorý tečoval do odkrytej bránky strieľanú prihrávku Jana Kloza – 4:3. Hostia tlačili aj naďalej, v 58. minúte skóroval David Aubrecht, avšak jeho gól neplatil kvôli nedovolenému bráneniu brankára. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a rytierom sa tak podarilo získať tretie víťazstvo v rámci predsezónnej prípravy.

Hokejistov HKM Zvolen čaká druhé vystúpenie na Memoriáli Pavla Zábojníka už v piatok 23. augusta o 18.00 h proti poľskému klubu GKS Tychy.

Povedali po zápase (zdroj: klubový web HKM Zvolen)

Marek Viedenský, dvojgólový strelec: „Som rád, že mi to tam padlo, ale budem rád, keď to bude padať hlavne v sezóne. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali. Stále sa učíme, stále je to len príprava a v presilovkách skúšame nové veci. Verím, že takto ako dnes nám to pôjde aj ďalej.“

Samuel Hein, dnešný kapitán: „Sme veľmi radi, že sme to zvládli víťazne, ale musíme si ustrážiť úvod. Úvodných desať minút nebolo dobrých, ale zajtra nás čaká ďalší zápas, v ktorom to môžeme napraviť a začať správne. Sme veľmi radi hlavne za druhú tretinu, ktorú sme zvládli najmä kvôli výborným presilovkám a že sme vyhrali. Rýchlejšie sme pristupovali k hráčom, z toho plynuli fauly a presilovkové formácie hrali fantasticky. Som rád, že dali góly, dobre sa naladili a verím, že to zajtra zopakujeme.“

Memoriál Pavla Zábojníka – štvrtok 22.08.2024, 18.00 h – Zvolen

HKM Zvolen – SC Marimex Kolín 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)

Góly a asistencie: 21. Viedenský (Halbert, Sheehy), 23. Sheehy (Viedenský, Kudrna), 29. Kudrna (Halbert, Hecl), 33. Viedenský (Zuzín, Beňo) – 1. Křepelka (Všetečka), 34. Všetečka (Ouřada), 54. Dlouhý (Kloz, Lang)

Zostava HKM Zvolen: Kantor (Bol’o) – Halbert, Hain (C), Beňo (A), Robertson, Sládok, Hudec, Kobolka – Hecl, Sheehy, Kudrna – Bondra (A), Olson, Kukuča – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Mišiak, Jendek, Macek.
Trenér: Martin Štrba.

Zostava SC Marimex Kolín: Soukup (Málek) – Kolmann (C), Sýkora, Křepelka, Piegl, Aubrecht, Hampl, Husa – M. Lang, Skořepa (A), Dlouhý – Ouřada, Kloz (A), Všetečka – Gardoň, Malínek, Síla – Handl, Duchan, Gajda.
Trenér: Jan Šťastný.

Program a výsledky prípravných zápasov HKM Zvolen

utorok 06.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC RT TORAX Poruba 5:2

štvrtok 08.08 o 18.00 h: HC Olomouc – HKM Zvolen 2:0

utorok 13.08 o 18.00 h: VHK ROBE Vsetín – HKM Zvolen 3:5

štvrtok 15.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – Berani Zlín 2:3

štvrtok 22.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – SC Marimex Kolín (Memoriál Pavla Zábojníka) 4:3

piatok 23.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – GKS Tychy (Memoriál Pavla Zábojníka)

sobota 24.08 o 17.00 h: HKM Zvolen – Budapest Akademia (Memoriál Pavla Zábojníka)

utorok 03.09 o 18.00 h: HC RT TORAX Poruba – HKM Zvolen

štvrtok 05.09 o 18.00 h: Berani Zlín – HKM Zvolen

štvrtok 12.09 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky