Hokejisti HKM Zvolen majú po sezóne. Po pondelkovom víťazstve pod Pustým hradom v stredu druhú výhru v štvrťfinálovej sérii proti Michalovciam nepridali.

Už v 3. minúte sa rytieri ujali vedenia, keď Dávid Mudrák vystrelil po ľade na gólmana domácich Stanislava Škorvánka, ktorý puk vyrazil pred seba, kde stál osamotený a presne dorážajúci Juraj Šiška – 0:1. Sedem sekúnd pred koncom prvej tretiny sa však líškam podarilo vyrovnať. Jake Kupsky neodhadol ideálne nahodenie smerujúce do priestoru za bránou a jeho návrat do bránkoviska využil Michal Kabáč, ktorý poslal puk za bránkovú čiaru odrazom od brankára hostí – 1:1.

Domácim vyšiel po závere prvej aj vstup do druhej tretiny. Po dvadsiatich sekundách pridal svoj druhý gól Kabáč, keď úspešne tečoval strelu Kristofersa Bindulisa – 2:1. V 27. minúte sa Michalovčania radovali po tretíkrát, keď Kaspars Daugavinš našiel v presilovke pred bránou Dávida Buca, ktorý však zakončil korčuľou, a tak arbitri gól neuznali. V tom istom oslabení rytierov sa do úniku dostal Jarid Lukosevicius, avšak tiesnený Joshom Wilkinsom neprekonal Škorvánka.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka si v tretej tretine vypracovali hneď niekoľko sľubných príležitostí. V 54. minúte mal počas presilovej hry rytierov vyrovnanie na hokejke dorážajúci Alexandre Fortin, ktorý však ani na dvakrát výborného Škorvánka neprekonal. Kupsky sa necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času porúčal z brány a o predĺženie sezóny sa pokúšalo šesť korčuliarov HKM. Dukla však dobre bránila a jej postup do semifinále poistil osem sekúnd pred koncom gólom do prázdnej brány Martin Bodák – 3:1.

Tipos extraliga – štvrťfinále play-off 5. zápas – streda 27.03.2024, 18.00 h – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 20. Kabáč (Suja, Buc), 21. Kabáč (Bindulis, Vašaš), 60. Bodák – 3. Šiška (Mudrák, Sládok). Presilovky: 0/3 – 0/2. Rozhodovali: Orolin, Novák – Frimmel, Šoltés. Diváci: 3042. Konečný stav série: 4:1.

Zostava Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Bodák, Cibák, Acolatse, Suja (A), Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš (C) – Puliš, Heard, Paločko – J. Wilkins, Solenský (A), M. Valach – Vašaš, Buc, Kabáč.
Tréner: T. Valtonen.

Zostava HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Hain, Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Mudrák (A) – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Viedenský, Marcinek – Kašlík, Šiška, Hecl – Csányi, V. Fekiač, Kolenič.
Tréner: N. Javorčík.