Hokejisti HKM Zvolen majú za sebou štvrtý letný prípravný duel. Na domácom ľade prehrali tesne s účastníkom druhej najvyššej českej súťaže zo Zlína.

Rytieri otvorili skóre stretnutia vo 8. minúte, keď nahodenie Mareka Hudeca tečoval hráč hostí za gólmana Pavelku – 1:0. Domáci nepotrestali tri vylúčenia súpera a mužstvá išli napokon po prvýkrát do kabín za vyrovnaného stavu. V poslednej minúte prvej tretiny sa o to postaral Pavel Sedláček, ktorý vďaka svojmu dôrazu dotlačil puk za chrbát Tomáša Boľa – 1:1.

V 36. minúte mohol Zvolenu prinavrátiť dvojgólové vedenie Dominik Jendek, avšak po jeho strele príklepom zazvonila konštrukcia bránky. Ešte predtým sa zverencom Martina Štrbu podarilo ubrániť dve oslabenia. V prostrednej časti videli diváci vo Zvolene jeden presný zásah, a to v jej poslednej sekunde. Berani išli do vedenia po tom, čo Vítek Benda prestrelil Boľa od ľavého mantinelu – 1:2.

Hokejisti Zlína v 47. minúte odskočili v presilovke na 1:3, po strele od modrej čiary sa z dorážky presadil Lukáš Válek. Rytieri už zakrátko odpovedali zásluhou Jendeka, ktorý strelou z prvej sprava prepálil Pavelku, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Ďalší prípravný zápas odohrajú vo štvrtok 22. augusta od 18.00 h proti ďalšiemu celku z druhej najvyššej českej súťaže SC Marimex Kolín. Pôjde o prvé vystúpenie hokejistov HKM Zvolen na domácom Memoriáli Pavla Zábojníka.

Povedali po zápase (zdroj: klubový web HKM Zvolen)

Martin Štrba, tréner HKM Zvolen: „Prehra nás samozrejme mrzí, ale stál proti nám kvalitný súper a odohrali sme ďalší kvalitný prípravný zápas. Hráči sú aktuálne vo veľkej záťaži, ale taký je náš plán a budúci týždeň nás čaká ešte ďalší náročný program, zakončený Memoriálom Pavla Zábojníka. Prvá tretina bola dobrá, druhú sme nezvládli a v tretej sa to opäť zlepšilo. Teší nás, že sme vyhrali v nájazdoch a deň sme ukončili v tomto smere víťazne. Zatiaľ vôbec netrénujeme oslabenia ani presilovky a len v deň zápasu určujeme hráčov, ktorí do toho pôjdu. Chcem ich vidieť na všetkých miestach, aby sme sa na súťaž vedeli dobre pripraviť. Zatiaľ je to ešte stále také surové a skôr sa zameriavame na kondíciu, aby sme dobre korčuľovali.“

Stanislav Gron, útočník HKM Zvolen: „Zápas bol o to náročnejší, že prechádzame ťažkou prípravou a máme za sebou aj dlhú cestu z posledného zápasu. Zápas v Olomouci bol pre mňa najťažší, pretože som sa stále len zoznamoval s mužským hokejom. Ide to stále lepšie a lepšie. Potrebujem najmä korčuľovať, ako mladý by som mal dodávať nášmu hokeju najmä rýchlosť, čo odo mňa aj tréner vyžaduje a musím sa zlepšiť v prihrávkach.“

Prípravný zápas – štvrtok 15.08.2024, 18.00 h – Zvolen

HKM Zvolen – Berani Zlín 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 8. Hudec, 48. Jendek (Gron) – 20. Sedláček (Talafa), 40. Benda (Sedlák), 47. Válek (Riedl)

Zostava HKM Zvolen: Boľo – Hudec, Hain, Račko, Halbert, Beňo, Ferreira, Kobolka – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Sheeny, Kudrna – Gron, Jendek, Mišiak – Suľovský, Šramatý, Lunter.
Tréner: M. Štrba.

Zostava Berani Zlín: Huf – Súhrada, Salonen, Čáp, Riedl, Benda, Pohl, Talafa – Kratochvíl, Holík, Bourdias – Gago, Kverka, Válek – Paukku, Susa, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Kohler.
Tréner: J. Pardavý.