Hokejisti HKM Zvolen si v piatkovom zápase štvrtého kola Tipos extraligy zmerali sily s domácou Nitrou. Zo šiestich presilových hier nedokázali využiť ani jednu, kvôli čomu napokon podľahli corgoňom najtesnejším rozdielom.

Hneď v úvode špeciálneho zápasu pre Samuela Haina, ktorý do Nitry prestúpil práve zo Zvolena, získali zápasovú prevahu na svoju stranu corgoni, čomu dopomohlo aj vylúčenie Nathanaela Halberta. Domáci presilovku využili, 54 sekúnd po úvodnom buly strelou z prvej od modrej čiary prepálil Pavla Kantora Alex Cotton, ktorému sprava prihrával Tomáš Pobežal – 1:0. V 7. minúte sa naskytla príležitosť zahrať si v početnej prevahe aj na strane hostí, tí však doplatili na slabú koncovku. Hráči spod Zobora však nepustili nohu z plynu a naďalej pokračovali vo svojej hre, kvôli čomu sa tím trénera Martina Štrbu len ťažko dostával k vážnejším príležitostiam. Najväčšiu šancu si na strane hostí vytvoril v 17. minúte Marek Hecl, ktorému ale puk pred odkrytou bránkou Libora Kašíka skĺzol z čepele. Rytieri sa herne dokázali vyrovnať a vyrovnávajúci gól napokon prišiel len niekoľko sekúnd pred koncom úvodného dejstva, po strieľanej prihrávke Kyla Olsona puk dopravil za chrbát Kašíka Halbert – 1:1.

Od začiatku druhej tretiny sa hra prelievala zo strany na stranu, do nebezpečných zakončení sa dostali Alex Mišiak aj Miloš Bubela. Počas nasledujúcich minút mali oba tímy  k dispozícii presilovú hru, vynikol najmä Kašík, ktorý v tej zvolenskej zvládol strelu aj následnú dorážku Tylera Sheehyho. V 29. minúte išli do vedenia rytieri, v situácii troch proti jednému našiel Hecl na ľavej strane stojaceho Andreja Kudrnu, ktorý do ľavej časti bránky domácich vsietil svoj prvý tohtosezónny gól – 1:2. V polovici zápasu to horelo v okolí Kantorovej bránky, brankár hostí však strelu Roberta Jacksona a aj následné dorážky zvládol zlikvidovať, na druhej strane predviedol dôležité zákroky aj Kašík. V závere bolo rušno, najprv sa v 39. minúte rútil na Kašíka osamotený Kudrna, no nepresadil sa. Posledné sekundy patrili zverencom Andreja Kmeča, ktorí narobili problémy v predbránkovom priestore hostí, no Kantor s brániacimi hráčmi nedovolili domácim streliť gól do šatne.

Úvod tretej tretiny patril rytierom, zahrali si aj presilovú hru, avšak ani to im nepomohlo navýšiť gólový náskok. Po nevyužitých príležitostiach na strane hostí dokázali v 45. minúte vyrovnať domáci, presadil sa mládežnícky reprezentant Pobežal, ktorého po individuálnom prieniku našiel medzi kruhmi Dávid Okoličány – 2:2. Domáci umožili Zvolenu v 48. minúte presilovú hru o dvoch hráčov, v nej Nitru zvládol podržať Kašík. V zápase bohatom na početné prevahy sa na trestnú lavicu v 52. minúte porúčal Kristofers Bindulis, čo dokázal po prihrávke od Austina Algera využiť Jakub Lacka presnou strelou spomedzi kruhov – 3:2. V závere zápasu fauloval Sheehy Lacku, čo však Zvolen nezlomilo a jeho realizačný tím vyskúšal hru bez brankára. Napriek záverečnému tlaku sa ale rytieri presadiť nedokázali a z Nitry si odnášajú najtesnejšiu prehru.

Hokejisti HKM majú naďalej na konte len jedno víťazstvo, ďalšiu výhru budú môcť pridať v nedeľu 29. septembra na domácej pôde proti Spišskej Novej Vsi. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00 h.

Tipos extraliga – 4. kolo – piatok 27.09.2024, 18.00 h – Tipsport Aréna, Nitra

HK Nitra – HKM Zvolen 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 1. Cotton (Pobežal, Lacka), 45. Pobežal (Okoličány, Lacka), 53. Lacka (Alger, Cotton) – 20. Halbert (Olson), 29. Kudrna (Hecl). Presilovky: 2/6  – 0/6. Rozhodovali: Štefik, Výleta – Kacej, Tichý. Diváci: 3043.

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Mezei (C), Cotton, Hain, Auk, Stacha, Vitaloš, Bača, Fatul – Buček (A), Bajtek (A), Csányi – Jackson, Bubela, Alger – Okoličány, Pobežal, Lacka – Nemec, Chrenko, Bačo.
Tréner: Andrej Kmeč.

Zvolen: Kantor (Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Hudec, Robertson, Beňo, Sládok (A) – Kudrna (C), Sheehy, Hecl – R. Bondra, Olson, Zuzin (A) – Marcinek, Jendek, A. Mišiak – Kukuča, Senčák, Macek.
Tréner: Martin Štrba.