Hokejistom HKM Zvolen nevyšiel vstup do novej extraligovej sezóny podľa predstáv. V Poprade inkasovali päť gólov v druhej tretine, a tak odišli s debaklom.

Rytieri inkasovali prvý gól v sezóne už po jednej minúte, keď Centazzo ťažil pred bránkou zo svojho dôrazu a presnou strelou prekonal Pavla Kantora. Zverencom Martina Štrbu sa podarilo vyrovnať vo 8. minúte. Postaral sa o to Kyle Laine Olson, ktorému na presnú strelu nabil skvelou prihrávkou Andrej Kukuča.

Po vylúčeniach zo záveru prvej a úvodu druhej tretiny hrali hostia minútu v trojici, ale oslabenie statočne ubránili. Zvyšok prostrednej časti však vôbec nezvládli. Po presných strelách Aurela Nauša, Orrina Centazza a Olivera Turana vystriedal Kantora v bránke hostí za stavu 4:1 v 34. minúte Tomáš Boľo. Kamzíci však pokračovali v kanonáde a na päť gólov v druhej tretine im stačilo 13 minút. Do streleckej listiny sa po príchode Boľa do bránky Zvolena zapísal Jakub Urbánek a Cole Coskey.

Za stavu 6:1 tak už bolo rozhodnuté. Domáci skórovali ešte raz, keď v 53. minúte v presilovke skompletizoval hetrik Centazzo. Posledné slovo mali rytieri, konkrétne Alex Mišiak, ktorý v závere predposlednej minúty z pravého kruhu upravil na konečných 7:2. Hokejistov Zvolena čaká nasledujúci zápas v nedeľu 22. septembra o 16.30 h v Nových Zámkoch.

Tipos extraliga – 1. kolo – piatok 20.09.2024, 18.00 h – Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 7:2 (1:1, 5:0, 1:1)

Góly a asistencie: 1. Centazzo (Calof, Ligas), 24. Nauš (Šotek, Suchý), 28. Centazzo, 34. Turan (Calof, Brejčák), 36. Urbánek (Giľák, Turan), 37. Coskey (Šiška, Török), 53. Centazzo (Coskey, Bourque) – 8. Olson (Kukuča, Halbert), 59. Mišiak (Senčák). Presilovky: 1/5 – 0/4. Rozhodovali: Štefík, Novák – Tomáš, Stanzel. Diváci: 2529.

Poprad: Vay (Belányi) – Bourque, Turan (C), Kotvan (A), Ligas, Brejčák, Fereta, Murín, Sluka – Centazzo, Cracknell (A), Calof – Török, Šiška, Coskey – Nauš, Suchý, Šotek – Žitný, Urbánek, Giľák.
Tréner: Todd Bjorkstrand.

Zvolen: Kantor (34. Boľo) – Bindulis, Halbert, Hudec, Oligny, Beňo, Robertson, Sládok (A) – Hecl, Sheeny, Kudrna (C) – Zuzin (A), Jendek, Marcinek – Bondra, Olson, Kukuča – Mišiak, Senčák, Mazek.
Tréner: Martin Štrba.