Hokejisti HKM Zvolen po piatkovej vysokej prehre v Poprade vycestovali v nedeľu do Nových Zámkov. Ani vo svojom druhom vystúpení v sezóne nebodovali.

Rytieri sa v 3. minúte ujali vedenia, keď po prihrávke Patrika Marcineka vypálil z prvej presne Carter Robertson. Býkom sa však v nasledujúcich minútach podarilo otočiť priebežný stav. V 6. minúte sa o vyrovnanie na 1:1 postaral Richard Ondrušek, keď v útočnom pásme obral Marcineka a prekonal Pavla Kantora. V 16. minúte sa síce pred bránkou presadil Markuss Komuls, ale už o dvadsať sekúnd neskôr vyrovnal na 2:2 Alex Mišiak, ktorý sa natlačil pred Jasona Grandeho a gólmana domácich aj prekonal.

Po prvej tretine bolo zarobené na gólové hody, no tie napokon vyše dvetisíc divákov v Nových Zámkoch nevidelo. V prostrednej časti skóroval len domáci Nicolas Guay, keď v presilovke po strele švihom a zákroku Kantora rozvlnil sieť z dorážky. Zverenci trénera Martina Štrbu v ďalšom priebehu druhej tretiny nevyužili tri presilovky a napokon sa im nepodarilo vyrovnať ani v treťom dejstve. Po dvoch kolách sú tak naďalej bez bodu.

Hokejisti HKM Zvolen odohrajú ďalší zápas už na domácom ľade. V utorok 24. septembra o 18.00 h privítajú súpera z Liptovského Mikuláša.

Tipos extraliga – 2. kolo – nedeľa 22.09.2024, 16.00 h – Nové Zámky

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 6. Ondrušek, 16. Komuls (Tvrdoň, Hamaliuk), 24. Guay (Ducharme, Hamaliuk) – 3. Robertson (Marcinek), 16. Mišiak. Presilovky: 1/4 – 0/4. Rozhodovali: Klejna, Goga – Konc, Vyšný. Diváci: 2124.

Nové Zámky: Grande (Mičík) – Roman, Komuls, Kowalczyk, Luža, Semaňák, Novajovský (A), Kováč, Mészároš – Golod, Guay (A), Ducharme – Hamaliuk, Slovák (C), Tvrdoň – Handlovský, Linet, Lapšanský – Ružek, Ondrušek, Kodhaj.
Tréner: Erik Čaládi.

Zvolen: Kantor (Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Hudec, Robertson, Beňo, Sládok (A) – Kudrna (C), Sheeny, Hecl – Bondra, Olson, Zuzin (A) – Marcinek, Jendek, Mišiak – Macek, Senčák, L. Lunter.
Tréner: Martin Štrba.