Hokejisti HKM Zvolen zvládli aj tretí zápas na Memoriáli Pavla Zábojníka proti celku z maďarského hlavného mesta. Po roku tak opäť zdvihli nad hlavu pohár pre víťaza tohto turnaja.

Domáci rytieri vstupovali do zápasu s prerotovanou zostavou, figurovalo v nej niekoľko mladíkov, ktorých doplnili hráči z farmárskeho klubu HK MŠK Indian Žiar nad Hronom. Úvodný gól zápasu padol až v 17. minúte, streliť sa ho podarilo domácemu Davidovi Senčákovi – 1:0. Do konca prvej časti ešte dokázal navýšiť vedenie Dominik Jendek, keď prekonal Rolanda Farkasa 32 sekúnd pred prvou sirénou – 2:0.

V 24. minúte zvýšili domáci svoj náskok opäť, strelou z uhla rozvlnil sieť hráč z farmárskeho Žiaru nad Hronom Michal Suľovský – 3:0. Posledný presný zásah na zvolenskej strane pridal o desať minút neskôr v 34. minúte krídelník Matej Macek presnou strelou do hornej časti Farkasovej bránky – 4:0.

Posledná tretina bola až do 54. minúty gólovo chudobnou, jediný presný zásah družiny Balázsa Kangyala sa podarilo zaznamenať Márkovi Schlekmannovi – 4:1.

Hokejisti HKM budú v príprave opäť pokračovať v utorok 3. septembra, keď sa o 18.00 h predstavia na pôde českého druholigistu z Poruby.

Memoriál Pavla Zábojníka – sobota 24.08.2024, 17.00 h – Tipos bet aréna, Zvolen

HKM Zvolen – Budapest Akademia 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 17. Senčák, 20. Jendek (Macek), 24. Suľovský, 34. Macek (Mišiak) – 54. Schlekmann.

Zostava HKM Zvolen: Boľo (Kantor) – Hain, Beňo, Kobolka, Robertson, Hudec, Frídel, Račko – Macek, Jendek, Mišiak – Rausa, Senčák, Gron – Lunter, Brumerčík, Hecl – Suľovský, Fekiač, Gašpar.
Trenér: Martin Štrba.

Zostava Budapest Akademia: Farkas (Kiss) – Pozsgai, Roach, Szabó B. Szabó D., Boros, Dóczi – Sofron, Keresztes, Schlekmann – Somoza, Nagy, Molnár B. Santerno – Weideman, Tóth, Molnár Z. Ravasz.
Tréner: Balázs Kangyal.

Program a výsledky prípravných zápasov HKM Zvolen

utorok 06.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC RT TORAX Poruba 5:2

štvrtok 08.08 o 18.00 h: HC Olomouc – HKM Zvolen 2:0

utorok 13.08 o 18.00 h: VHK ROBE Vsetín – HKM Zvolen 3:5

štvrtok 15.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – Berani Zlín 2:3

štvrtok 22.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – SC Marimex Kolín (Memoriál Pavla Zábojníka) 4:3

piatok 23.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – GKS Tychy (Memoriál Pavla Zábojníka) 5:2

sobota 24.08 o 17.00 h: HKM Zvolen – Budapest Akademia (Memoriál Pavla Zábojníka) 4:1

utorok 03.09 o 18.00 h: HC RT TORAX Poruba – HKM Zvolen

štvrtok 05.09 o 18.00 h: Berani Zlín – HKM Zvolen

štvrtok 12.09 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky