Futbalisti MFK Zvolen v sobotu v Považskej Bystrici neneadviazali na domácu výhru s Humenným. Aj pri tretej prehre v druholigovej sezóne inkasovali trikrát.

Prvá šanca patrila v 2. minúte hosťom, po prihrávke Matúša Köröša zakončoval Matej Starší, ale jeho strelu vytesnil na roh brániaci hráč domácich Slavomír Pagáč. Mužstvo Považskej Bystrice naopak svoju prvú príležitosť využilo, keď v 3. minúte zakončil presne z otočky Daniel Rapavý – 1:0. Zverenci trénera Dušana Tótha sa pokúšali zrovnať skóre, ale strely Köröša a Onuohu mierili mimo brány. Po štvrťhodine hry musel brankár hostí Dominik Kúdelčík riešiť oblúčik Jakuba Tancíka. V 32. minúte mu pomohlo brvno, následne musel dvakrát zasahovať, ale jeho spoluhráči umožnili Pagáčovi gólovú dorážku – 2:0. V závere prvého polčasu sa do nádejných pozícii dostali Gaško aj Starší, ale obaja hlavičkovali mimo brány.

Domáci pridali v úvode druhého dejstva dôležitý tretí gól, v 52. minúte po centri Tancíka zakončil presne nestrážený Patrik Jakubík – 3:0. Aj po góle bolo mužstvo Považskej Bystrice aktívne, ale ďalšie šance už nemali gólový efekt. V 63. minúte to skúšal svojou obávanou ľavačkou z priameho kopu obranca Zvolena Patrik Prikryl, lenže gólman Marek Kalina sa blysol výborným zákrokom. Druholigový nováčik sa napokon dočkal zníženia na 3:1 v 68. minúte, keď Köröš po spätnej prihrávke Samuela Svetlíka vystrelil presne do horných poschodí brány. Tóthovi zverenci vo zvyšnom priebehu stretnutia hrozili, ale duel už zdramatizovať nedokázali, hoci príležitosti na to mali. Medzitým mohol pridať štvrtý gól domácich Rapavý, ale zblízka z voleja prekopol.

Futbalisti MFK Zvolen odohrajú nasledujúci zápas v sobotu 24. augusta od 16.30 h, na domácom štadióne privítajú MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Povedali o zápase pre ZVonline.sk

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen: „Vstúpili sme veľmi dobre do zápasu, mali sme hneď vyloženú šancu, ale vzápätí sme inkasovali. Potom sme si síce dokázali vypracovať šance, len obrovský problém bol, aby sme vôbec trafili bránu. Z tohto pohľadu to z našej strany bolo príliš bojazlivé, chýbalo nám viac sebavedomia byť silnejší na lopte a odvahy smerom dopredu. Z toho potom pramenil aj vývoj hry, aj keď sme sa dokázali dostať do dobrých streleckých pozícií, ale využili sme len jednu, čo nestačilo na dobrý výsledok. Súper dal tri góly, zaslúžene vyhral.“

Matúš Köröš, strelec gólu MFK Zvolen: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme nadviazať na výkon z minulého týždňa a vyvarovať sa chybám v defenzíve. Do zápasu sme vstúpili dobre, hneď v druhej minúte sme šli traja proti jednému, len to chcelo lepšie riešenie. Súper tam mal nebezpečné centre, z ktorých hrozil a podarilo sa mu dvakrát skórovať. My sme tam mali tiež zo tri čisté šance, či už po štandardných situáciách, alebo z hry. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zápas otočiť, avšak súper dal hneď v úvode gól na 3:0, a potom to už bolo dobýjanie jeho brány, oni hrozili už len z brejkov. My sme tam mali ešte nejaké šance, ktoré sme nepremenili, a tak sa nám podarilo len skorigovať výsledok.“

MONACObet liga – 4. kolo – sobota 17.08.2024, 17.00 h – P. Bystrica

MŠK Považská Bystrica – MFK Zvolen 3:1 (2:0)

Góly: 3. Rapavý, 32. Pagáč, 52. Jakubík – 68. Köröš. ŽK: 13. Pagáč, 61. Kucharčík – 70. Nosko, 80. Prikryl, 86. Gaško. Rozhodovali: Vrábeľ – Poracký, Maliňák. Diváci: 715.

Zostava MŠK Považská Bystrica: Kalina – J. Mitaš, Pagáč, Kucharčík, Čurik (90. Kubala), Zemko, Sloboda, Cisár (90. Solík), Tancík (90. Krasňan), Rapavý (82. Vaculík), Jakubík (63. Boris).
Tréner: P. Jakuš.

Zostava MFK Zvolen: Kúdelčík – Gaško, Prikryl, Onuoha (74. Šteiniger), Telúch (63. Rák), Nosko (72. Solivajs), Snitka, Köröš, Úradník (46. Bača), Urgela (46. Svetlík), Starší.
Tréner: D. Tóth.