Futbalisti MFK Zvolen po troch kolách s bodovým ziskom v predposlednú septembrovú nedeľu prehrali v Šamoríne.

Zvolenu chýbal v stretnutí ôsmeho kola druhej ligy vykartovaný obranca Ján Nosko. Zápas sa niesol aj v znamení osláv 110. výročia vzniku domáceho klubu, a tak si aj vďaka vstupu zdarma našlo cestu na štadión v Šamoríne takmer osemsto divákov. Hostia ich mohli schladiť už v 4. minúte, keď Milan Michal Sučák naviedol loptu do šestnástky a prihral vľavo Viktorovi Úradníkovi, ale najlepší strelec Zvolena trafil obaľovačkou z prvej len brvno. V 11. minúte išiel Sebastián Rák na zem po strete s brankárom domácich Attilom Némethom, ale hlavný arbiter Boris Parilák tento kontakt ako penaltový neposúdil.

Krátko nato získal Felipe Vieira loptu a potiahol ju z polovice ihriska až k šestnástke, kde si ešte zasekol Patrika Solivajsa a následne vystrelil presne k pravej tyči – 1:0. Nováčik mal dobrú príležitosť na vyrovnanie v 38. minúte v podobe priameho kopu spoza šestnástky. Patrik Prikryl trafil ruku v múre stojaceho Zorana Záhradníka a Parilák ukázal na biely bod. Penaltu premenil strelou do ľavého dolného rohu Úradník, ktorý sa tak s piatym gólom dotiahol v tabuľke strelcov na vedúceho Landinga Sagnu z Prešova.

„Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu, vypracovali sme si aj obrovskú gólovú šancu, trafili sme z nej brvno. Potom neskôr dobrá lopta za obranu, Rák sa dostal k lopte skôr ako brankár a bol faulovaný. Lopta išla do rohu od Ráka, rozhodca mlčal, kopali sme roh a vzápätí sme po hrubej chybe Pavla Telúcha inkasovali prvý gól. V prvom polčase sme ale do bodky plnili to, na čo sme sa pripravovali celý týždeň. Podarilo sa nám vyrovnať z penalty, takže s tým prvým polčasom som bol spokojný,“ zhodnotil prvé dejstvo pre ZVonline.sk tréner hostí Dušan Tóth.

Domáci si prinavrátili vedenie v úvode druhého polčasu. Po súboji v šestnástke sa na jej hranicu dostala lopta k Romanovi Pliushchovi, ktorý z prvej nádherne trafil pravý horný roh brány Dominika Kúdelčíka. Hostia sa dožadovali odpískaného faulu na Prikryla v spomínanom súboji a tréner MFK Zvolen Dušan Tóth videl za svoj verbálny nesúhlas s rozhodnutím rozhodcu druhú žltú, a tak aj červenú kartu. Hostí vo zvyšnom priebehu stretnutia viedol z lavičky technický vedúci Ivan Šimko, keďže asistent trénera Ján Kováč bol vylúčený v predchádzajúcom derby s Pohroním.

Kormidelník MFK Zvolen Dušan Tóth na margo svojho vylúčenia pre ZVonline.sk povedal: „Druhú žltú kartu som dostal za to, že som namietal, že pred druhým gólom bol čistý faul na nášho hráča, čo som si aj pozrel na videu. Prvú som dostal za to, že som v prvom polčase povedal, že bola čistá penalta a neodpískal ju. Je smutné, že dnes musíme súhlasiť so všetkým. Len som konštatoval to, čo bolo na ihrisku.“

Šamorín v 75. minúte poistil svoje víťazstvo. Yevhen Leshchynskyi našiel za obrancom hostí Rhyana Modesta, ten loptu posunul vpravo do pokutového územia Bálintovi Csókovi, ktorý si ešte šikovne vylepšil pozíciu a presne zakončil – 3:1. Futbalisti MFK Zvolen tak po troch zápasoch bez prehry v Šamoríne nebodovali. Ďalší duel ich čaká v sobotu 28. septembra o 15.30 h, na domácom trávniku privítajú béčko ŠK Slovan Bratislava.

„Cez polčas som musel urobiť dve nútené striedania, a už to bolo také rozhárané. Ešte sme aj dvakrát inkasovali, šancu sme si už nevypracovali žiadnu, takže zaslúžené víťazstvo domácich,“ dodal Tóth.

MONACObet liga – 8. kolo – nedeľa 22.09.2024, 10.30 h – Šamorín

FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Zvolen 3:1 (1:1)

Góly: 12. Vieira, 52. Pliushch, 75. Csóka – 40. Úradník (pen.). ŽK: 42. Sylla, 62. Modesto – 13. D. Tóth (tréner), 32. F. Bobrovský, 67. Prikryl, 77. Urgela, 86. Kúdelčík. ČK: 54. D. Tóth (tréner, po druhej ŽK). Rozhodovali: Parilák – Kardelis, Poruban. Diváci: 780.

Šamorín: Németh – Marič-Bjekič (C), Modesto, Kachút, Varjao (62. Raška), Pliushch, Barišić (62. Leshchynskyi), Záhradník, Vieira (84. Angyal), N. Vassiljev (46. Riquelme), Sylla (70. Csóka).
Tréner: Vladimir Vassiljev.

Zvolen: Kúdelčík – Solivajs, Gaško, Prikryl, Telúch – Sučák (56. Šmatlák), F. Bobrovský (46. Snitka), Köröš, Úradník (69. Urgela) – Rák (56. Svetlík), Starší (C) (46. Onuoha).
Tréner: Dušan Tóth.