Podľa papierových prognóz mal mať duel Zvolena s Liptovským Mikulášom jednoznačný priebeh. Domáci favorit ťahal jedenásťzápasovú bodovú šnúru, na druhej strane Liptáci nevyhrali posledných sedem duelov. Na ľade to ale tak nevyzeralo a nakoniec to bola veľká dráma.

Domáci nastúpili do duelu aktívnejšie. V druhej minúte mohol otvoriť skóre Obdržálek, ktorý zostal osamotený pred bránkou. Brankár Hollý sa však stihol presunúť a pravým betónom šancu zlikvidoval. Hostia sa pripomenuli v 7. minúte, keď Langhammer zblízka trafil žŕdku. Hra sa následne vyrovnala a prítomní diváci veľa hokejovej krásy nevideli. V 15. minúte pri vylúčený Mezovského mal výbornú šancu Šišovský. Vyrazený puk poslal zblízka iba nad bránu.

Zvolenčania prepli v druhej časti na vyšší rýchlostný stupeň. Vypracovali si viacero dobrých šancí, no stroskotávali na brankárovi Liptákov. Postupne si na Hollom vylámali zuby Matis, Bokroš, Coffman a Kytnár. V 35. minúte mohol otvoriť skóre hosťujúci Uhrík, zoči-voči Šimkovi ale neuspel. Podarilo sa to v 37. minúte Števuliakovi. Liptáci v prečíslení troch na jedného vyšachovali brankára Šimka a Števuliak už nemal problém poslať puk do brány. Zvolenčania stihli vyrovnať v závere druhej časti, keď presilovku o dvoch hráčov využil presnou strelou obranca Hraško. Nerozhodné skóre nezlomil pár sekúnd pred sirénou Huna, v nájazde ho vychytal Šimko.

Už po 40 sekundách tretieho dejstva mohol poslať domácich do vedenia Šišovský, ten však vo výbornej príležitosti netrafil puk. Zvolenčania si to vynahradili v 43. minúte, keď sa spred bránkoviska presadil Kytnár.  Ten istý hráč z rovnakého miesta skóroval aj v 47. minúte a domáci zrazu viedli o dva góly. O drámu sa v 55. minúte postaral Kuráli, ktorý delovkou od modrej znížil na 3:2. Hostia ešte v závere odvolali brankára, no 24 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre Zvolena gólom do prázdnej brány Špirko.

Tipsport liga – 31. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 39. Hraško (Chovan), 43. Kytnár (Hraško, Šišovský), 47. Kytnár (Chovan, Kováčik), 60. Špirko – 37. Števuliak (Huna, Langhammer), 55. Kuráli (Suchý). Zápas sledovalo 1916 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Drgoň, Hraško, Bokroš, Ross, Kováčik, Ťavoda, Wharton, Andersons – Šišovský, Špirko, Chovan – Coffman, Steén, Obdržálek – Matis, Kytnár, Síkela – Ďaloga, Jurík, Fekiač

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Mezovský, Tabaček, Moravský, Nádašdi – Števuliak, Langhammer, Huna – Laco, Piatka, Rapáč – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Vybíral, Uhrík, Žiak

Povedali po zápase:

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Začali sme aktívne. V prvých piatich minútach sme mali dosť príležitostí, ktoré sme veľkoryso zahadzovali. Potom sa to začalo odzrkadlovať. Začali sme strácať pohyb, ktorý mi celkovo chýbal počas celého stretnutia. Rovnako však chýbali aj streľba, väčší tlak na bránu a presnosť prihrávok. V tretej tretine sme stiahli hru na tri útoky a duel sme otočili. Zápas bol pre divákov atraktívny. Z hľadiska kvality obidvoch mužstiev to však bola zbytočná dráma. O výsledok sme sa obávali do poslednej chvíle, nakoľko Liptáci mali šance, ktoré zaváňali gólom. Súpera môže mrzieť, že nás nenachytal na hruškách. Ďakujem však hráčom, že tento duel vydreli do víťazného konca.“

Patrik Števuliak (útočník L. Mikuláša, dnes 1+0): „Rozhodol vstup Zvolena do tretej tretiny, kde dali dva góly. Nepostrážili sme si to a dostali sme góly spred bránkoviska. Stále sme sa snažili výsledok otočiť. Dali sme kontaktný gól na 2:3, no powerplay nám nevyšla a dali nám gól na 4:2 a preto ideme odtiaľto bez bodov. Hrali sme obetavo, máme viacero zranených hráčov. Chceli sme podať čo najlepší výkon a zobrať nejaký bod, dva či tri. Potrebujeme tie body do tabuľky, len ich zbierame veľmi ťažko.“

Milan Kytnár (útočník Zvolena, dnes 2+0): „Pred zápasom sme vedeli, do čoho ideme. Liptovský Mikuláš dobre korčuľoval, aktívne napádať. Mali sme síce optickú prevahu počas celého zápasu, ale góly prišli až v tretej tretine. Obidva moje góly padli po skrumáži pred bránou. Prvý bol nahodený puk od modrej čiary, dostal som sa k nemu ako prvý a hneď som ho poslal na bránu.  Pri druhom to bola dobrá prihrávka Miša Chovana spoza bránky. Vedel som, že prvú a druhú tretinu sme mali puky pred bránou, len sme sa k tomu nedostali. Spokojnosť určite je. Trochu nás mrzí zaváhanie s Nitrou, že sme získali iba bod, no treba byť pokorný a ísť od zápasu k zápasu.“

Michal Chovan (útočník Zvolena, dnes 0+2): „Bol to pre nás ťažký zápas. Liptovský Mikuláš dobre bránil stredné pásmo. Škoda, že sme nevyužili viac šancí. Brankár Hollý chytal dobre, ale našťastie sme to zvládli. Ja som rád, že sa mi po zranení darí. Je to však zásluha spoluhráčov. My sa však nepozeráme na to, kto boduje, ale máme jediný cieľ a musíme hrať ako kolektív, ak ho chceme splniť.“

Posledný zápas v tomto kalendárnom roku odohrajú rytieri v sobotu 30. decembra v Poprade. Začiatok stretnutia ja stanovený na 17.00 hod.