Na šláger 20. kola Tipsport ligy sa pod Pustým hradom nebude spomínať v najlepšom. Nitra v týždni prehrala na ľade Banskej Bystrice a domáce HKm si upevnilo vedúce postavenie v tabuľke výhrou v Poprade. Domáci boli aj preto v piatkovom stretnutí favoritom, realita však vyzerala inak.

HKm Zvolen – HK Nitra 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

BBO_3546
Po štvrtom góle sa do bránky HKm postavil Roman Petrík.

Góly: 50. Fekiač V. (Ďaloga, Misenjov) – 25. Stloukal (Macík, König), 26. Stloukal (Ordzovenský, Ručkay H.), 31. Bene (Kutálek, Milam), 37. Macík (Kutálek, Štefanka), 57. Podhradský, 58. Macík (Bajtek). Zápas vo Zvolene sledovalo 1838 divákov.

HKm Zvolen: Baroš (37. Petrík) – Bagin, Juraško (C), Krejčí, Andersons, Fekiač F., Pokovič, Žilka, Ivan – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, Mráz B., Jurík J. – Klhůfek, Klíma T., Škvaridlo (A) – Ďaloga, Fekiač V., Misenjov.

HK Nitra: Valent (Trenčan) – Kuzma, Milam, Podhradský, Ordzovenský, König, Milo (A), Novák M., Piačka – Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay H., Stümpel (C), Stloukal – Macík, Štefanka (A), Bajtek – Kutálek, Bene, Buček.

Už úvodná bezgólová tretina ukázala, že domáci hráči budú mať problém s presadením sa proti výbornej obrane Nitry. Štyria vylúčení nitrania a jedna presilovka v početnej výhode 5:3 a domáci hokejisti sa nedostali do žiadnej vyloženej šance. To Nitra po prestávke trestala gólovým uragánom, keď za necelých trinásť minút nasúkala Samuelovi Barošovi štyri góly. Po nich Baroša vystriedal v bránke domácich Roman Petrík a do konca tretiny už puk za svoj chrbát nepustil. V poslednej časti hry sa domáci mohli pokúsiť aspoň zdramatizovať zápas, ale s jedným gólom desať minút pred koncom zápasu to šlo len ťažko. S chuťou hrájúci nitrania ešte pridali dva klince do zvolenskej rakvy v závere stretnutia.

IMG_0219Pochváliť treba opäť domácu fanúšikovskú skupinu Altshol Ultras, ktorí na rozdiel od mnohých divákov čo odchádzali zo zimáku už po druhej tretine, nedopustili aby na zápase zavládla pohrebná atmosféra a hnali našich chlapcov dopredu až do úplného konca.

Najbližší zápas odohrajú naši hokejisti v nedeľu o 15:00 na ľade druhého Trenčína a doma ich uvidíme v utorok 17. novembra o 17:00 v zápase proti Košiciam.