ZVonline.sk (FR, foto: Stanislav Duraj), video: huste.tv | 8.4.2016

FOTO+VIDEO: Nitra z posledných síl vzdoruje, séria skončí pod Zoborom

Zvolenskí hokejisti mohli vo štvrtok rozhodnúť o svojom postupe do finále play off hokejovej extraligy. Na domácom ľade ale nedokázali nadviazať na presvedčivú výhru z Nitry a stav série je tak vyrovnaný.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 46. Brendl (J. Jurík, Andersons), 52. Brendl (Mráz, F. Fekiač) – 10. Bajtek (Podhradský), 12. Podhradský, 32. Kutálek (Ručkay, Beca), 37. Štefanka (Stloukal, Macík), 59. Ručkay. Zápas vo Zvolene sledovalo 3 590 divákov. Stav série 3:3.

Zostava HKM Zvolen: Baroš (37. Cibuľa) – Demiters, Juraško, Hataš, Andersons, Fekiač, Pokovič – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, Klíma, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Zuzin, L. Jurík, Škvaridlo.

IMG_0017Zostava HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Kuzma – Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay, Beca, Kutálek – Macík, Štefanka, Stloukal – Pupák, Bene, Bajtek.

V šiestom zápase sa šťastie postavilo na stranu Nitry. Zvolenskí hokejisti sa od začiatku zápasu snažili bojovať o puk čo najviac a vytvárali si prevahu, ako v napríklad aj v predošlom zápase. Hostia ale dokázali so šťastím dvakrát v rýchlom slede skórovať a jednoznačne tak prikloniť výsledkovú istotu na svoju stranu. Turekovi zverenci neskladali zbrane, no sebaistota bola na strane hostí. Domáci naplno zabrali až v poslednej tretine, to už ale na zvrat stavu nestačilo. O všetkom tak rozhodne posledný semifinálový zápas v sobotu v Nitre.

Fotogaléria