ZVonline.sk (FR, foto: Stanislav Duraj), video: huste.tv | 3.4.2016

FOTO+VIDEO: HKM musí naskočiť na vyššie obrátky, Nitra uchmatla vedenie

Semifinálová séria play off hokejovej extraligy sa presunula do Zvolena, no podobne ako v prvom zápase v Nitre, aj tentokrát si zvolenskí hokejisti nedokázali poradiť so svojim kvalitným súperom.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

Góly: 15. Brendl (Semorád), 42. L. Jurík (J. Jurík, Obdržálek) – 8. Macík (Stloukal, Štefanka), 17. Slovák (Blackwater), 20. Laliberté (Slovák), 26. Kutálek (Ručkay, Milam), 33. Ručkay (Podhradský). Zápas vo Zvolene sledovalo 4490 divákov. Stav série 1:2.

Zostava HKM Zvolen: Baroš (26. Cibuľa) – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško, Demiters, Hataš – Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, Mráz, Brendl – Škvaridlo, V. Fekiač, Ďaloga.

HKM Zvolen - HK Nitra, semifinale hokej 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Zostava HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Kuzma, König, Piačka – Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay, Beca, Kutálek – Macík, Štefanka, Stloukal – Bajtek, Bene, Pupák.

Napriek jednoznačnému výsledku Zvolen nebol slabším tímom v zápase, no hráčov HKM trápila strelecká efektivita. Aj keď na úvodný gól hostí ešte domáci dokázali odpovedať, potom sa v koncovke trápili. To na opačnej strane sypalo z takmer každej príležitosti. Hostia dokonca robili množstvo chýb a boli až osemkrát vylúčení, no presilovky Turekovi zverenci rovnako nedokázali premeniť na gólovú radosť. Na rozdiel od nevydareného prvého zápasu série, sa už ale zvolenskí hokejisti nevzdávali do poslednej chvíle. Ak chcú pomýšľať na postup do finále, streleckú mušku musia zlepšiť okamžite.

Štvrtý zápas je na programe v nedeľu o 17-tej hodine opäť na štadióne pod Pustým hradom. V utorok sa séria vráti do Nitry. V prípade úspechu Zvolena aspoň v jednom z týchto dvoch stretnutí, sa potom určite ešte séria vráti aj na domáci ľad HKM, a to najskôr vo štvrtok 7. apríla.

Fotogaléria