Po výhre nad Trenčínom čakal na rytierov ďalší súper z vrchných priečok, HC Košice. Tie dali v tejto sezóne v dvoch zápasoch pod Pustým hradom iba jeden gól a gólová prestrelka sa nekonala ani tentokrát.

Úvodné dejstvo veľa šancí neprinieslo a to sa odzrkadlilo aj na skóre. O jediný presný zásah v prvej tretine sa postaral hosťujúci Šoltés. Domáci obrancovia sa v 13. minúte zabudli v útočnom pásme a z rýchleho brejku skóroval spomínaný Šoltés. Ten istý hráč mal výbornú príležitosť už v druhej minúte, vtedy ale fantastický zákrok predviedol domáci gólman MacIntyre. Zvolen vyslal síce na súpera v prvej časti desať striel, no iba jedna volala po góle. V 7. minúte si Matis položil Habala, no český brankár Košíc ešte zázračným zákrokom dokázal zachytiť puk pred tým ako už smeroval do brány.

Zverenci trénera Mikulu nepôsobili na začiatku druhej časti presvedčivo. Po 76-sekundách ponúkol domácim presilovku Šedivý, tí však Habala poriadne neohrozili. V 28. minúte predviedol svoje kvality brankár MacIntyre, keď hasil Kytnárovú chybu, z čoho mohol ťažiť Petr Kafka. Domáci sa prebrali až v závere. Výbornú šancu na vyrovnanie mal Petr Obdržálek, ten ale v dobrej pozícii nedokázal lepšie zakončiť.

Spaľovanie šancí pokračovalo aj v tretej dvadsaťminútovke. Najprv MacIntyre čaroval proti Miklíkovi, na druhej strane Kytnár nenašiel vo výbornej pozícii Ďalogu. Gólu sa diváci dočkali až v 50. minúte. Hosťujúci Spilar po kľučke prekonal MacIntyrea a zvýšil náskok oceliarov na 2:0. Ten mohol následne navýšiť Miklík, jeho samostatný únik ale zneškodnil výborný MacIntyre. Domáci v závere ešte pritlačili Košice a 45-sekúnd pred klaksónom znížil na rozdiel jedného gólu Šišovský. Na ďalší gól už ale nezostal Zvolenu čas a po výsledku 1:2 zostáva bez bodu.

Tipsport liga – 45. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 60. Šišovský (Puliš) – 13. Šoltés (Šedivý), 50. Spilar (Pacan, Dudáš). Zápas sledovalo 1325 divákov.

Zostava HKM Zvolen: MacIntyre – Ross, Drgoň, Ulrych, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Zeleňák, Bokroš – Flick, Coffman, Obdržálek – Šišovský Kytnár, Marcinek – Puliš, Špirko, Ďaloga – Matis, V. Fekiač, Síkela

Zostava HC Košice: Habal – Ovčačík, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin – Spilar, Pacan, Jenčík – Miklík, Klíma, Kafka – Hričina, Boltun, Šoltés – Novotný, Petráš, Hudák

Šancu na reparát majú Zvolenčania v nedeľu 11. februára o 17.00 hod, keď pred vlastnými fanúšikmi privítajú Nové Zámky.