Posledný zápas štvrťfinálovej série Slovnaft play off hokejovej Tipsport extraligy priniesol na zvolenský zimný štadión vynikajúcu atmosféru. Po jeho skončení však zavládlo sklamanie, zverenci Josefa Tureka sezónu ukončili.

HKM Zvolen – HK Poprad 0:1 po s.n. (0:0, 0:0, 0:0, – 0:0, 0:1)

Gól: 70. rozhodujúci samostatný nájazd premenil Richard Rapáč. Zápas vo Zvolene sledovalo 4235 divákov. Konečný stav série 3:4.

HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Puliš, Brabenec, Sloboda – Obdržálek, L. Jurík, M. Chovan – Škvaridlo, Síkela, Podkonický – Jaroš, Kentoš, Ďaloga.

BBO_6673HK Poprad: Kostúr – Kurali, Suchý, Fabian, Makovský, Kasík, Brejčák – Gríger, Paukovček, Bartečko – Matis, Takáč, Kroták – Hvila, Boltun, Rapáč – Štrauch, Stals, T. Sýkora.

V siedmom zápase série išlo o všetko a z oboch strán to bolo vo výbornej atmosfére zaplneného zvolenského zimného štadióna cítiť už od začiatku duelu. Viackrát sa zaskvel mladý brankár Zvolena Baroš, no o zábavu mal postarané i Kostúr na druhej strane plochy. V obrovskej šanci zvrátiť priebeh zápasu v prospech domácich bol najmä v 38. minúte skúsený Podkonický, no bránu netrafil. Gól nepriniesol ani záverečný obojstranný tlak a ani napäté predĺženie. Popradčan Boltun premenil hneď prvý samostatný nájazd, na ktorý až v druhej sérii odpovedal Lukáš Jurík. Ten istý hráč už ale vo štvrtej sérii neuspel, zatiaľ čo popradský Richard Rapáč áno, a tak sa z postupu do semifinále teší Poprad.