ZVonline.sk (F. Roháček, foto: Ivan Golembiovský), video: huste.tv | 13.3.2015

FOTO+VIDEO: HKM sa po nájazdovej dráme lúči so sezónou

Posledný zápas štvrťfinálovej série Slovnaft play off hokejovej Tipsport extraligy priniesol na zvolenský zimný štadión vynikajúcu atmosféru. Po jeho skončení však zavládlo sklamanie, zverenci Josefa Tureka sezónu ukončili.

HKM Zvolen – HK Poprad 0:1 po s.n. (0:0, 0:0, 0:0, – 0:0, 0:1)

Gól: 70. rozhodujúci samostatný nájazd premenil Richard Rapáč. Zápas vo Zvolene sledovalo 4235 divákov. Konečný stav série 3:4.

HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Puliš, Brabenec, Sloboda – Obdržálek, L. Jurík, M. Chovan – Škvaridlo, Síkela, Podkonický – Jaroš, Kentoš, Ďaloga.

BBO_6673HK Poprad: Kostúr – Kurali, Suchý, Fabian, Makovský, Kasík, Brejčák – Gríger, Paukovček, Bartečko – Matis, Takáč, Kroták – Hvila, Boltun, Rapáč – Štrauch, Stals, T. Sýkora.

V siedmom zápase série išlo o všetko a z oboch strán to bolo vo výbornej atmosfére zaplneného zvolenského zimného štadióna cítiť už od začiatku duelu. Viackrát sa zaskvel mladý brankár Zvolena Baroš, no o zábavu mal postarané i Kostúr na druhej strane plochy. V obrovskej šanci zvrátiť priebeh zápasu v prospech domácich bol najmä v 38. minúte skúsený Podkonický, no bránu netrafil. Gól nepriniesol ani záverečný obojstranný tlak a ani napäté predĺženie. Popradčan Boltun premenil hneď prvý samostatný nájazd, na ktorý až v druhej sérii odpovedal Lukáš Jurík. Ten istý hráč už ale vo štvrtej sérii neuspel, zatiaľ čo popradský Richard Rapáč áno, a tak sa z postupu do semifinále teší Poprad.