Hokejisti HKM Zvolen majú za sebou prvý prípravný zápas pred sezónou 2024/2025. V domácom prostredí si poradili s účastníkom druhej najvyššej českej súťaže.

Rytieri ovládli prvú tretinu tromi gólmi v rozmedzí piatich minút. V 10. minúte sa po strele Andreja Kukuču a zákroku gólmana hostí Bláhu presadil z dorážky Samuel Hybský. Na 2:0 zvýšil v 12. minúte po prihrávke Radovana Bondru strelou švihom z kruhu Michal Beňo. V 15. minúte sa do streleckej listiny zapísala aj ďalšia nová tvár v drese HKM, Andrej Kudrna, ktorý prekonal Bláhu bekhendom.

V prostrednej časti hry sa hráči Poruby vrátili do zápasu. V 27. minúte znížil na 3:1 Tomáš Šoustal, keď zblízka poslal puk do brány pomedzi betóny Tomáša Boľa. V 33. minúte zas využil okienko v obrane domácich Robert Hanula, natlačil sa cez obrancu a presne zakončil. Zverenci trénera Martina Štrbu však vyrovnanie nedopustili a ešte pred koncom druhej tretiny opäť gólovo odskočili. Postaral sa o to Michal Súľovský, keď prekonal Bláhu strelou švihom na lapačku.

V záverečnom dejstve videli diváci už len jeden presný zásah, v 59. minúte prestrelil brankára poruby strelou švihom na vyrážačku Radovan Bondra. Rytieri tak vstúpili do prípravy víťazstvom 5:2. Spomedzi slovenských extraligistov hrali letný prípravný zápas ako prví. Ďalší prípravák ich čaká už vo štvrtok 8. augusta o 18.00 h, predstavia sa na ľade českého extraligistu HC Olomouc.

Martin Štrba, tréner HKM Zvolen pre klubový web: „Je to stále príprava a máme za sebou len týždeň tréningu na ľade. Každý zápas je najlepším tréningom, dnes stál proti nám ťažký súper, ale nepoľavujeme a ráno nás už opäť čaká ďalší ťažký tréning. Zápas splnil svoj účel, boli tam veci, ktoré trénujeme, boli tam aj chyby, ale to k príprave patrí a aspoň sa z nich poučíme. Zápas si rozoberieme a verím, že v ďalšom budeme opäť o niečo lepší.“

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Prípravný zápas – utorok 06.08.2024, 18.00 h – Zvolen

HKM Zvolen – HC RT TORAX Poruba 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly a asistencie: 10. Hybský (Kukuča, Bondra), 12. Beňo (Bondra), 15. Kukuča, 37. Súľovský (Šramaty, Lunter), 59. Bondra (Robertson, Kukuča) – 27. Šoustal (Hanula, Voráček), 33. Hanula (Razgals, Doudera).

Zostava HKM Zvolen: Boľo (Kantor) – Hain, Beňo, Robertson, Hudec, Čulík, Sládok (C), Kobolka – Kudrna (A), Senčák, Hecl – Kukuča, Hybský, R. Bondra – Macek, Jendek, Zvolenský – L. Lunter, Šramaty, Suľovský
Tréner: M. Štrba

Zostava HC RT TORAX Poruba: Bláha (Dolejš) – Doudera, Nilsson Sedlák, Adámek, Gutwald, T. Voráček, Bartko – Razgals, Šoustal, Hanula – Gřeš, Vachovec, Belic – Christov, Střondala, Herrman
Tréner: J. Režnar.