Údajný šéf banskobystrického podsvetia 90-tych rokov ostane vo väzení.
Prešovský Krajský súd dnes potvrdil doživotie pre Mikuláša Černáka. Zamietol tak odvolanie voči rozsudku Okresného súdu v Prešove, ktorý ho uznal vinným z vraždy šiestich osôb. Trest si Černák odpyká vo väzení s najvyšším stupňom stráženia.
Mikuláš Černák bol v 90. rokoch spolumajiteľom civilno-bezpečnostnej služby (CBS) Security 3. Taktiež figuroval v stavebnej firme Renox, bol majiteľom nočného podniku Shark, erotického salónu Romeo a obchodnej spoločnosti Sargon. V decembri 1997 bolo vyhlásené po Černákovi celoštátne pátranie kvôli obvineniam z vydierania a podvodu, hľadaný sa sám po dvoch dňoch prihlásil na policajnej stanici. V roku 2001 bol právoplatne odsúdený za vydieranie na osem a pol roka. Následne pribudlo obvinenie zo šiestich vrážd, Okresný súd v Prešove v novembri 2009 rozhodol o vine Černáka a udelil mu trest doživotného väzenia.
Podľa súdu Černák v roku 1994 pri Liptovskej Tepličke zavraždil policajného informátora Jozefa Filipa, k čomu sa Černák neskôr priznal. V tom istom roku zastrelil člena prievidzského podsvetia Jozefa Štefana. V roku 1997 malo dôjsť v kancelárii Security 3 k vražde Pavla Lenharta, ktorý mal pripravovať útok na vtedajšieho bossa prievidzského organizovaného zločinu. V marci 1997 Černák v hoteli Gerlach v Poprade bodol Gustáva Slivenského, ktorému následne odrezali hlavu a na výstrahu vystavili v uliciach mesta. Rovnako v marci Černák vylákal z maďarského úkrytu členov dunajskostredského podsvetia Milana Šipoša a Emil Potáča, hlavných konkurentov Tibora Pápaya, a v kancelárii na Kuzmányho ulici ich zastrelil. Posledným previnením malo byť zorganizovanie vraždy Máriána Karcela v roku 2000. Z vykonania skutku bol odsúdený Branislav Adamčo, ktorého si mal z väzenia objednať práve Černák. Ešte v roku 2000 Krajský súd odsúdil údajného bossa podsvetia aj za únos a vraždu poľského podvodníka Gregorza Szymaneka. Kvôli zmene výpovede hlavného svedka a strate dôkazov však Najvyšší súd toto rozhodnutie zrušil a Krajský súd potvrdil v tejto veci oslobodzujúci rozsudok.
V čase najväčšej slávy siahali Černákove kontakty aj medzi politické kruhy. Vtedajší primátor Igor Presperín prestrihával pásku pri otvorení klubu Shark. Stavebná firma Renox získavala zákazky od štátu, jednou z nich bola rekonštrukcia Okresného úradu v Krupine, na pokladaní základného kameňa sa okrem Černáka zúčastnil aj vtedajší minister vnútra Gustáv Krajči. V roku 1997 sa s Černákom stretol aj vtedajší majiteľ TV Markíza Pavol Rusko, neskorší minister hospodárstva. Podľa jeho slov konzultoval s Černákom konanie jeho spoločníčky vo firme Volzovej, pričom kroky proti nemu viedli do Banskej Bystrice. Neskôr to v rozhovore pre časopis .týždeň skomentoval slovami: “A čo som sa mal obrátiť na opozíciu? V tomto štáte sa musím dohodnúť s podsvetím. Nič iné mi neostáva.“