V rámci príprav na zimu stojí za to poriadne si osviežiť šatník. To znamená, že je čas rozlúčiť sa so všetkým letným oblečením a nahradiť ho niečím vhodnejším pre chlad a sneh. Je dobré to urobiť v dostatočnom predstihu, aby ste sa mohli sústrediť na zladenie rôznych častí garderóby. Čo by v nej nemalo chýbať?

Pánske čižmy

V zimnej garderóbe by sa predovšetkým malo nájsť miesto pre pánske čižmy. Jedná sa o celkom teplé topánky, ktoré zvyčajne siahajú až po členky. Najčastejšie sa môžu zdať dosť neohrabané, ale sú veľmi mužným doplnkom zimných štylizácií. Zvlášť módne pánske čižmy sú navrhnuté v odtieňoch teplej hnedej – od tmavej béžovej, cez karamelovú až po sýty gaštan. Obvykle sú také topánky viazané, čo im dodáva charakter. Čižmy vyzerajú skvele s nohavicami, ktoré je možné zastrčiť do zvršku. Je to štýlová kombinácia, ktorá môže zároveň poskytnúť veľa tepla. Nohavice schované vo zvršku dobre izolujú členok, ktorý tak nie je vystavený pôsobeniu chladu. Vďaka tomu je to dokonalá obuv na sneh.

Tiež stojí za to venovať osobitnú pozornosť čižmám s podrážkou s tzv. traktorom. Ide o špeciálne navrhnuté husté drážky, ktoré umožňujú odvod vlhkosti spod povrchu a zvyšujú odpor medzi topánkou a zemou. Znižuje sa tým riziko pádu. Je to veľmi praktické riešenie, ktoré by mali oceniť všetci milovníci pohodlia a skvelého vzhľadu. Čižmy budú perfektné do mesta, ale budú pohodlné aj pri prechádzkach lesom alebo parkom. Je však potrebné pripomenúť, že podrážky takýchto topánok sa môžu v zlom počasí veľmi znečistiť. Pred vstupom do domu stojí za to ich dobre vytrepať a nechať ich na rohožke, aby sa všetok sneh z podrážky nerozprestrel po byte.

Pánska čiapka

Toto je veľmi ťažká téma. Mnoho mužov neradi nosia pokrývku hlavy, a preto – aj v zime radšej zamrznú, než by si obliekli čiapku. V súvislosti s tým sa oplatí pripraviť sa na zimu a kúpiť si čiapku, ktorá ochráni telo pred tepelnými stratami a zároveň bude dobre vyzerať. Osobitnú pozornosť treba venovať čiapkam vyrobeným z hrubej priadze. Už niekoľko sezón sú obzvlášť obľúbené a vyberajú si ich najmódnejší influenceri. Je dobré sa tiež postarať o to, aby čiapka pasovala k šále a rukaviciam. Často si môžete kúpiť hotové súpravy, ktoré pozostávajú z týchto troch prvkov.

Neexistujú síce žiadna presné pravidlá, ako by mali byť zostavené, ale nič Vám nebráni v tom, aby boli ozdobené tým istým vzorom alebo vyrobené z toho istého druhu priadze. Vďaka tomu sa nemôžete obávať, či k sebe všetky prvky budú pasovať. Ak ste sa rozhodli pre karamelové pánske čižmy, možno bude dobré zvoliť béžovú alebo karamelovú čiapku. Vďaka tomu bude celá štylizácia harmonická a navzájom dobre zladená, ale zároveň si jej príprava nebude vyžadovať príliš veľa úsilia.