Aj keď mnohí sa snažia pred sviatkami zásobiť potravinami a darčeky kúpiť v aspoň jednodňovom predstihu, ak niečo pochybí, obchody sú stále k dispozícii. Ich otváracie hodiny ale sviatky výrazne menia, a tak prinášame prehľad, ako to bude vyzerať v obchodoch vo Zvolene.

Europa Shopping Center Zvolen bude na Štedrý deň otvorené do 12.00 h a supermarket TESCO do 11-tej hodiny. 25. a 26.12. bude obchodné centrum zatvorené. No na Štefana môžete navštíviť supermarket TESCO, ktorý otvorený bude. Na Silvestra 31.12. bude centrum otvorené do 16-tej hodiny, potraviny až do 18-tej a 1. januára potom bude zatvorené. Multikino Europa Cinemas na najvyššom poschodí obchodného centra hrá aj počas sviatočných dní podľa programu.

Pozreli sme sa aj na ďalšie veľké predajné siete. 24. decembra bude zatvorený hypermarket Tesco Extra, ktorý zároveň neotvorí brány ani v Prvý sviatok vianočný. Na Silvestra bude mať otvorené do 18-tej a 1.1. bude zatvorené. Hypernova bude na Štedrý deň otvorená do 11.30 h. Po oba nasledujúce dni 25. i 26. decembra bude zatvorené. Na Silvestra bude Hypernova k dispozícii do 16-tej hodiny a prvého januára bude zatvorené.

Kaufland má netradične už niekoľko dní pred Vianocami predĺženú predajnú dobu až do 23-tej hodiny. Na Štedrý deň bude otvorené do 11.00 h. Na Prvý sviatok vianočný bude zatvorené a na Štefana bude otvorené len do 18-tej hodiny. Na Silvestra budú dva obchodné domy tejto značky v našom meste otvorené do 18-tej hodiny a 1. januára budú zatvorené.

tesco europa zvolenSupermarkety Lidl budú na Štedrý deň otvorené do 11-tej hodiny. Tak 25. ako aj 26. decembra budú zatvorené. Na Silvestra zostanú otvorené do 15-tej hodiny a 1. januára bude i tu zatvorené.

Billa bude otvorená na Štedrý deň do 11-tej, v Prvý sviatok vianočný zatvorené, v Druhý sviatok vianočný na Pražskej do 18-tej, v Priore do 13-tej. Na Silvestra potom do 16-tej v Priore a do 17.30 na Pražskej. Prvého januára bude i tu zatvorené.

Pri menších supermarketoch a predajniach potravín v jednotlivých častiach mesta je potrebné sledovať oznámenie o zmene otváracích hodín počas sviatkov vyvesené spravidla na dverách prevádzky už v týchto dňoch, keďže sa rôznia. Pripraviť sa musíme aj na to, že viaceré najmä menšie prevádzky niektorých špecializovaných obchodov či butikov v meste zatvárajú počas vianočných sviatkov aj na viac dní. Čiastočne sa upravujú aj úradné hodiny v rozličných verejných a štátnych inštitúciách. Rozpis služieb lekární vo Zvolene nájdete tu…