Hokejisti HKM Zvolen zvládli posledný prípravný zápas proti Novým Zámkom a dokázali sa víťazne naladiť na začiatok nového ročníka Tipos extraligy.

Úvod zápasu lepšie zachytili zverenci Erika Čaládiho, otvoriť skóre mohol už v 2. minúte Jakub Linet. Bol to však Zvolen, kto dokázal v 5. minúte streliť prvý gól zápasu. Kyle Olsson po rýchlom prieniku prihral zadovkou Andrejovi Kukučovi na vrchol kruhov a zvolenský útočník zakončil presne do pravého horného rohu novozámockej bránky – 1:0. Už o minútu neskôr odpovedali býci niekoľkými sľubnými šancami v presilovej hre, ktorým ale obrana Zvolena úspešne zabránila. Domáci sa tým ale nenechali rozhodiť a pokračovali v útočnej aktivite, vo 8. minúte po strele Lukáša Luntera zvonila žŕdka a v 12. minúte v situácii dvoch proti jednému zachránil Nové Zámky Kristian Tamminen. Nevyužité šance neostali nepotrestané, v 15. minúte strieľal z kruhu Lukáš Handlovský, ktorého pokus zvládol úspešne doraziť za chrbát Pavla Kantora nikým nekrytý Linet – 1:1. Minútu pred koncom prvej časti hľadal na zadnej tyči voľného Justina Duchameho Daniel Kowalczyk, no pred odkrytou bránkou stojacemu útočníkovi Nových Zámkov puk preskočil čepeľ.

V úvode druhej tretiny sa vo vlastnom oslabení ocitol v gólovke útočník hostí Richard Ondrušek, no z dorážky minul odkrytú bránku Kantora. Do konca prvej polovice druhého dejstva prebrali iniciatívu zverenci Martina Štrbu a býkov nepustili do takmer žiadnej väčšej príležitosti, na druhej strane chytajúci Tamminen ale pokryl všetky šance domácich, takže stav stretnutia sa nemenil. Obidva tímy mali od polovice zápasu niekoľko šancí, najväčšiu mal po chybe Kukuču v 37. minúte Maxim Golod, no ten gólové ovácie v samostatnom úniku odmietol. Kukuča v snahe zachrániť pochybenie fauloval, čo v presilovej hre využili vo svoj prospech Novozámčania zásluhou Emilsa Gegerisa, ktorý úspešne zvládol doraziť strelu Handlovského – 1:2. Tridsať sekúnd pred koncom druhej časti mali hostia opäť príležitosť skórovať, no Kantor im odmietol dopriať dvojgólový náskok.

Do tretieho dejstva vstúpili aktívnejšie hokejisti Zvolena, svoje aktívne napádanie pretavili v gól zásluhou Dominika Jendeka, ktorý v 43. minúte nikým nekrytý dorazil strelu Nathanaela Halberta – 2:2. Domáci hrozili aj naďalej, v 44. minúte sa objavil pred bránkou osamotený Marek Hecl, no na Tamminena v gólovke nevyzrel. O štyri minúty neskôr mali rytieri opäť možnosť ísť do vedenia, no zadovku Alexa Mišiaka Hecl taktiež nedokázal pretaviť v gól. Tomu to však v 51. minúte na tretí pokus už padlo, vysokým nahodením ho v brejku našiel Halbert a 26-ročný krídelník chladnokrvne rozvlnil súperovu sieť – 3:2. Nasledujúce minúty sa býci niekoľkokrát dokázali priblížiť k vyrovnávajúcemu zásahu, vždy však na správnom mieste stál Kantor. Necelé dve minúty ešte realizačný tím Nových Zámkov vyskúšal hru bez brankára, čo využil sedem sekúnd pred záverečnou sirénou Olson – 4:2.

Sezónu odštartujú hokejisti HKM v piatok 20. semptembra o 18.00 na zimnom štadióne v Poprade proti domácim kamzíkom.

Prípravný zápas – štvrtok 12.09.2024, 18.00 h – Tipos bet aréna Zvolen

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly a asistencie: 5. Kukuča (Olson, Sládok), 43. Jendek (Halbert, Marcinek), 51. Hecl (Halbert), 60. Olson (Bondra) – 15. Linet (Kodhaj, Handlovský), 38. Gegeris (Ondrušek, Handlovský). Rozhodovali: Štefík, Rojík – Moravčík, Staššák.

Zostava HKM Zvolen: Kantor (Boľo) – Halbert, Bindulis, Robertson, Beňo, Hain, Sládok (C), Kobolka – Mišiak, Sheehy, Hecl – Kukuča, Olson, Bondra – Marcinek (A), Jendek, Zuzin (A) – Macek, Senčák, Lunter.
Tréner: M. Štrba.

Zostava HC MIKRON Nové Zámky: Tamminen (Grande) – Roman, Luža, Kowalczyk, Komuls, Chatrnúch, Novajovský – Golod, Guay, Ducharme – Hamuliak, Slovák (C), Gegeris – Handlovský, Linet, Kodhaj – Ružek, Ondrušek, Géci – Petrík.
Tréner: E. Čaládi.

Program a výsledky prípravných zápasov HKM Zvolen

utorok 06.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC RT TORAX Poruba 5:2

štvrtok 08.08 o 18.00 h: HC Olomouc – HKM Zvolen 2:0

utorok 13.08 o 18.00 h: VHK ROBE Vsetín – HKM Zvolen 3:5

štvrtok 15.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – Berani Zlín 2:3

štvrtok 22.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – SC Marimex Kolín (Memoriál Pavla Zábojníka) 4:3

piatok 23.08 o 18.00 h: HKM Zvolen – GKS Tychy (Memoriál Pavla Zábojníka) 5:2

sobota 24.08 o 17.00 h: HKM Zvolen – Budapest Akademia (Memoriál Pavla Zábojníka) 4:1

utorok 03.09 o 18.00 h: HC RT TORAX Poruba – HKM Zvolen 2:1

štvrtok 05.09 o 18.00 h: Berani Zlín – HKM Zvolen 3:4

štvrtok 12.09 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 4:2