Ešte zhruba mesiac úradujúci majster túto sezónu nezvládol. Po nečakanom odvolaní Petra Mikulu sa síce pri kormidle vystriedali traja tréneri, ale ani jeden z nich nedokázal nadviazať na úspech z poslednej sezóny, a to aj napriek nie až tak výrazným zmenám v kádri.

HKM Zvolen – HK Nitra 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) – konečný stav série: 0:4, postupuje Nitra

Góly: 15. Piačka (Ordzovenský, Lelkeš), 16. R. Tománek (L. Novák, Ordzovenský). Zápas vo Zvolene sledovalo 1 255 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Juraško, Obšut, Hraško, Safronov, L. Pokovič, J. Hertl, Ťavoda, Pichnarčík – Michal Chovan, Brabenec, A. Podkonický – Koren, Hebar, Martin Ďaloga – Ľ. Zuzin, P. Zuzin, Škvaridlo – Puliš, Čanky, Síkela.

BBO_0243Zostava HK Nitra: Kristan – Nádašdi, Ordzovenský, D. Milo, M. Bača, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech – L. Novák, Stümpel, Tománek – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay – Bajtek, T. Chrenko, Martin Segľa – Piačka, Lelkeš, R. Mráz.

Zvolen síce vstúpil do zápasu aktívne, lenže šance nepremenili Podkonický ani Síkela. Postupne sa rozbehli i hráči Nitry a zápas rozhodli dvoma rýchlymi gólmi v závere prvej tretiny. V priebehu tridsiatich sekúnd prekonali Šimka Piačka a Tománek. V druhej tretine mali potom hostia dokonca navrch a snaha o záchranu sezóny sa zo strany domácich výraznejšie prejavila až v poslednej časti hry. Gól už ale nepadol.

Zvolen skončil po základnej časti na siedmom mieste. V play off nestačil na druhý celok. Okrem Nitry už do semifinále postúpili aj Košice, ktoré si v sérii poradili s Martinom.