ZVonline.sk (F. Roháček, foto: Ivan Golembiovský), video: huste.tv | 12.3.2014

FOTO+VIDEO: Zvolen len krôčik od konca sezóny, Nitra vyhrala tretíkrát

Ani v treťom zápase štvrťfinále Slovnaft play off hokejovej Tipsport extraligy nenašli zvolenskí hokejisti recept na favorizovanú Nitru. Už na domácom ľade, ale boli omnoho aktívnejší, ako pod Zoborom.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) – Stav série 0:3

Góly: 9. Škvaridlo (Hertl), 34. Hraško (P. Zuzin) – 32. Lelkeš (Ordzovenský), 45. Kováčik (H. Ručkay), 46. Segľa (Bajtek). Zápas vo Zvolene sledovalo 1 816 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Juraško, Obšut, Safronov, Hraško, Pokovič, Hertl – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Koren, Hebar, M. Ďaloga – Škvaridlo, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Síkela, Čanky, Puliš.

BBO_8995Zostava HK Nitra: Kristan – Milo, Bača, Nádašdi, Ordzovenský, Novák, Kuzma, Ďurkech – Novák, Stümpel, Tománek – J. Ručkay, Kováčik, H. Ručkay – Segľa, Chrenko, Bajtek – Piačka, Lelkeš, Mráz.

Zvolen vstúpil do zápasu o poznanie aktívnejšie, než v zápasoch v  Nitre, ktoré skončili 3:1, respektíve 5:0 pre domácich.  Už v deviatej minúte Škvaridlo otvoril skóre a Zvolen pokračoval v hre vo vysokom nasadení, ktorá mierne prekvapila hostí. Lenže aj tí si dokázali vypracovať množstvo šancí. Na Lelkešov gól uprostred zápasu, ale ešte Hraško stihol rýchlo odpovedať. Zlom prišiel v poslednej časti hry. Domáci corgoňom nestačili, a tí strelili v rozpätí 41 sekúnd dva góly, po ktorých už zverenci Josefa Tureka nedokázali vyrovnať. Nepomohlo ani záverečné odvolanie brankára. Nitra tak môže sériu rozhodnúť už vo štvrtok. Druhý zápas vo Zvolene je na programe od 17-tej hodiny.

Fotogaléria