V 17. kole Tipsport ligy zažili diváci hokejovú prestrelku medzi domácimi rytiermi a vojakmi z Trenčína. Zvolenčania mali čo Trenčanom odplácať po prehre v úvodnom merní síl v tejto sezóne.

Zvolen začal vo veľkom nasadení, čo mu prinieslo úspech už v 3. minúte zápasu. O úvodný gól sa postaral Coffman, ktorý prestrelil Hiadlovského a poslal Zvolen do vedenia. Trenčania v 10. minúte odpovedali počas presilovky po nečakanej  strele Hossu, ktorá vymietla pavučinu v bránke Šimka. Po hrubej chybe Trenčanov v 11. minúte korčuľoval Obdržálek sám na brankára a nemýlil sa. Vojaci sa snažili odpovedať v 13. minúte, avšak strela Sojčíka trafila len brvno bránky. Opäť platilo pravidlo nedáš-dostaneš a to v neprospech Trenčína, keď Steen dorazil puk za chrbát Šimka. Úvodná tretina skončila v prospech rytierov 3:1.

V úvode prostredného dejstva mohol Zvolen navýšiť svoj náskok, ale brankár Dukly bol proti. V 34. minúte však Wharton vymietol horný roh Hiadlovského svätyne a upravil stav na 4:1. Trenčín tak musel streliť kontaktný gól, aby ostal v zápase. V 35. minúte sa Špankovičovy podarilo rýchlo odpovedať a znížil skóre na 4:2. Zvolen ostal zaskočený, čo zužitkoval v 37. minúte Hossa svojim druhým gólom. Stretnutie bolo zmenené len na rozdiel jedného gólu.

Eufóriu Trenčanov schladil v 45. minúte Coffman. Trenčín tak znova musel dobiehať náskok domácich. O zníženie sa pokúšali hostia v 47. minúte, avšak Šimko kryl bránku rytierov. Trenčín obliehal bránku domácich avšak zabúdal si kryť vlastný chrbát. V 55. minúte tak nikým nerušený Kytnár upravil skóre na 6:3.

Tipsport liga – 17. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Dukla Trenčín 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Góly: 3. Coffman (Obdržálek, Ross), 11. Obdržálek (J. Kováčik), 17. O. Steen (Ross, Coffman), 34. Wharton (Šišovský), 45. Coffman (O. Steen ), 55. M. Kytnár (Šišovský) – 10. Marcel Hossa (Bulík), 35. Špankovič (D. Hudec), 37. Marcel Hossa (Bulík). Zápas sledovalo 1888 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Ross, Drgoň, Wharton, Hraško, Ťavoda, J. Kováčik, Andersons, T. Bokroš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Matis, M. Kytnár, Šišovský – Kelemen, V. Fekiač, Martin Ďaloga – L. Dubeň, Cútt, Ondris

Zostava HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, L. Kozák, Pač – Sojčík, Ölvecký, J. Gašparovič – Marcel Hossa, Bulík, Špankovič – O. Mikula, R. Dlouhý, Holenda – D. Hudec, Švec, Kukuča