Cez týždeň nastali v kádri Zvolena viaceré zmeny. Mužstvo opustili legionári Dziurzinski, Asuchak a Raisov. Do tímu naopak pribudol švédsky útočník Oscar Steén, ktorý si práve proti Košiciam odkrútil svoju premiéru.

Oscar Steen sa vo svojom prvom zápase v drese HKm predviedol v sympatickom svetle

Košičania prišli pod Pustý hrad bez hráčov ako Nagy, Hričina či Hovorka. Domáci rytieri na svojho súpera vyleteli a v 5. minúte vyhrávali. Obranca Drgoň od modrej čiary pekne našiel Juríka, ten bekhendom poslal puk za seba a Šišovský už nemal problém trafiť poloodkrytú svätyňu hostí. V 11. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Michal Novák. Ten si zobral puk z vlastného obraného pásma a nechytateľnou strelou z ľavého kruhu nedal Lundströmovi šancu. O 52 sekúnd ale bolo znížené. Koyš našiel spoza brány Boltuna a ten vrátil Košice späť do zápasu. Zverenci trénera Mikulu pokračovali v aktívnej hre a v 15. minúte mali ďalšiu veľkú šancu, ktorú však Chovan nezužitkoval. To však rytierov nemuselo mrzieť, pretože v 19. minúte počas presilovky Chovan prihral Juríkovi a ten tečom zvýšil už na 3:1.

Tréner hostí Milan Jančuška musel cez prestávku svojim zverencom prehovoriť do duše, pretože Košice vstúpili do druhej časti ako vymenení.  V 22. minúte mohol v prečíslení dvoch na jedného znížiť Jenčík, toho ale vychytal Climie. Na druhej strane musel Lundström zasahovať pri strele Kytnára. V 24. minúte nebezpečne pálil z ľavej strany Kafka. Pod Pustým hradom sa hralo atraktívne stretnutie a domáci mali ďalšie dobré šance. Najprv v dobrej pozícii netrafil bránu Kytnár a následne Matisovi chýbali iba centimetre, aby trafil odkrytú bránku. Trestať mohol v 38. minúte hosťujúci Pacan, jeho pokus skončil iba na brvne.

Tempo hry v poslednej tretine opadlo a gólových šancí ubudlo. V 44. minúte putoval na lavicu hanby košický obranca Dudáš. Druhá presilová hra Zvolenu ale vôbec nevyšla. Strelec úvodného gólu v stretnutí Peter Šišovský mohol v 50. minúte navýšiť vedenie svojho tímu už na tri góly, to by však v prečíslení dvoch na jedného musel lepšie zakončiť. Domáci sa ale nakoniec dokázali presadiť v 52. minúte. Martin Ďaloga to zobral na seba, obkorčuľoval hosťujúcu bránu a bekhendovým zakončením spred bránkoviska prekonal Lundströma po štvrtýkrát. Iskierku nádeje pre oceliarov mohol vykresať Kafka. Ten sa pokúsil spoza brány prekvapiť Climieho, domáci gólman ale zavrel priestor pri svojej ľavej žŕdke a betónom puk vyrazil. Zverenci trénera Petra Mikulu si tento náskok už udržali a nad Košicami zaslúžene zvíťazili v pomere 4:1.

Tipsport liga – 9. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC Košice 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Šišovský (L. Jurík, Drgoň), 11. M. Novák (Dubeň), 19. L. Jurík (Mi. Chovan), 52. Ďaloga (Ťavoda, L. Jurík) – 11. Boltun (Koyš, Klíma). Zápas sledovalo 1226 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Climie – Hraško, Bokroš, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, M.Novák, Andersons – Šišovský, L.Jurík, Mi.Chovan – Obdržálek, Kytnár, Matis – Coffman, Steen, Ďaloga – Török, V.Fekiač, Dubeň

Zostava HC Košice: Lundström – Matejka, Pulli, Kessel, Bača, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Koch – Kafka, Suja, Jenčík – Klíma, Pecan, Koyš – Šoltés, Boltun, Petráš – M.Novotný, Vrábeľ, Hudák

Na hokejistov Zvolena čaká v nedeľu 8. októbra druhý domáci duel v rade, keď o 17.00 hod vykorčuľujú proti Novým Zámkom.