ZVonline (IH, foto:M. Marcinek, P. Pintér) | 10.4.2011

Foto: Jarná Noc strachu a smiechu

Bláznivý apríl sa pohral s počasím aj v priebehu piatkových a sobotných vstupov 8. a 9. apríla na Noci strachu a smiechu na Zvolenskom zámku. Zatiahnutá obloha navodila správnu strašidelnú atmosféru, rozfúkal sa vietor a prví návštevníci nedočkavo búchali na hradnú bránu.

Hrbáč Bernard nebojácnych zvedavcov sprevádzal pomedzi zámocké hradby a šum chvíľami striedali desivé výkriky, plač a výbuchy smiechu. Dobrovoľníci a mladí umelci doplnili rady Ricassa, Tormenu a Divadla na vysokej nohe, aby hostí na každom kroku desili záhrobné výjavy. Keďže jarná noc strachu a smiechu sa niesla v téme Oheň a jeho zrod, večer otvorila ohňová šou, prechod peklom a nechýbala ani horiaca čarodejnica.

Návštevníci videli tragédiu kráľovskej lásky v podaní Divadla na vysokej nohe, po hradnom balkóne sa prechádzala biela pani neďaleko obesenca, prechod peklom bol plný nápaditých masiek a na hradnom nádvorí už čakala skupina Tormen so stredovekou mučiarňou. Vyvrcholením bolo predstavenie Turci v podaní skupiny historického šermu Ricasso, ktorí aj napriek chladivému počasiu rozosmiali celé publikum.

Šermiarov z juhovýchodnej bašty, ktorí Noc strachu a smiechu organizujú už desiatym rokom, môžete v sobotu 16. apríla vidieť na Zvolenskom zámku na Turnaji historického šermu.

Fotogaléria