ZVonline.sk (foto: il. Ivan Golembiovský) | 6.11.2011

Zvolenu sa v Žiline nedarilo

Hokejisti Zvolena sa v nedeľu predstavili na Žilinskom ľade v 19. kole Tipsport Extraligy. Snaha nadviazať na vynikajúci výkon proti Slovanu však nevyšla, a Žilinčanom sa tak podarilo prvý krát v tejto sezóne poraziť HKM a dať im v jednom zápase viac ako jeden gól.

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. a 23. Róbert Huna, 60. Peter Sivák
Zápas sledovalo 1259 divákov.

MšHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Ďurkech, Houdek – Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Mikhailov, Nemec, Sýkora – Drevenák, Troliga, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš.

HKM Zvolen: Škrečko (Kuráli) – Mucha, Juraško – Vantroba, Ďaloga – Korhonen, Hraško – Ťavoda, Šiška – Leskovjanský, L. Jurík, Baláž – M. Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo – Otčenáš, Sikela, Zuzin.

Po úvodnom tlaku a nevyužitej presilovke hostí, využil Róbert Huna Škrečkovu stratu vyrážačky a otvoril skóre zápasu. Druhý gól prišiel krátko po začiatku druhej tretiny, keď počas Zvolenskej presilovky unikli súrodenci Hunovci a Róbert pridal svoj druhý gól. Následne Zvolen nevyužil ani presilovku 5 na 3 a keďže do konca tretiny sa okrem pár šarvátok už nič zaujímavé nestalo, skóre ostalo rovnaké. Od začiatku tretej tretiny sa hráči HKM snažili o zvrat, proti však boli Žilinskí obrancovia a hlavne výborne chytajúci Marek Laco. Zvolenčanom sa nepodarilo premeniť ani ďalšie dve presilovky a  obrovské šance Mareka Slováka a Matúša Leskovjanského ostali nepremenené. Veľkú snahu hokejistov z pod Pustého hradu zastavilo dve minúty pred koncom vylúčenie Lukáša Juríka a následný gól Petra Siváka rozhodol o konečnom výsledku.