TS mesta Zvolen (E. Ježovičová) - upravené | 29.12.2015

Zvolenská samospráva chce lepšie mapovať športovcov v meste

Mesto má záujem evidovať všetky športové kluby a združenia, ktoré pôsobia na jeho území. Ako hovorí športový referent mesta Zvolen Marek Rojík, stále vzniká množstvo nových športov, o ktorých nevieme. V každom prípade však podľa neho treba zlepšiť komunikáciu s jednotlivými klubmi.

Zvolenska Corrida beh 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V roku 2016 by chcel referent zorganizovať stretnutie zástupcov všetkých klubov. „Chcel by som, aby sme sa navzájom poznali a mali na seba kontakt, preto budem rád, keď sa mi do konca roka každý klub ozve,“ uviedol Marek Rojík.

V budúcnosti by to malo uľahčiť kooperáciu podujatí, ich lepšiu propagáciu a podobne. Rojík má viaceré plány, v spolupráci s OZ CykloZvolen už pracuje na spojení všetkých bežeckých podujatí v meste do jednej platformy. Zlepšilo by to orientáciu fanúšikov behu v jednotlivých súťažiach.
Dôležité je o sebe vedieť. Rovnako dôležité je, aby o týchto športovcoch vedeli ľudia. Tých najlepších v najbližších mesiacoch opäť vyberie mesto a nominuje na cenu Športovec roka.

Minulý rok ho získali napríklad Martina Repiská, karatista Ivan Kruppa z klubu CBUM Budokan Zvolen, športový rybár Ivan Lehocký z klubu MSO SRZ Zvolen, plutvový plavec Marek Vajda z KŠP Calypso Zvolen či tréner karatistov Miroslav Sližik. Novinkou v súťaži Športovec roka by mali byť nominácie občanov. Nominovať jednotlivca, ktorého považujú za športovca roka budú môcť do konca marca aj občania. O jednotlivých nomináciách bude potom možné hlasovať prostredníctvom sociálnej siete.