„Sedmospáči, prebuďte sa!“ Tak znie motto Noci divadiel 2016, ktorá spája divadelníkov z jedenástich európskych krajín.

V sobotu 19. novembra nezhasne svetlá 50 slovenských divadiel a inštitúcií. Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pripravilo pre nočných návštevníkov pestrý program v „buditeľskom“ duchu. Ožijú v ňom legendy a celebrity.

web_posterBrány divadla sa otvoria o 21.00. Špeciálnym hosťom bude Juraj Sarvaš. Táto legenda slovenského divadelníctva prinesie predovšetkým unikátny pohľad na svoju celoživotnú tému – tému národných buditeľov a ich tvorby. Príbeh jedného z nich, Štúra, už na zvolenských doskách ožil, 85-ročný jubilant však v debate načrie aj do ďalších zaujímavých osudov a paralel so súčasnosťou.

Súčasná rýchla doba prináša totiž aj mnohé rýchlokvasené celebrity. Humorným okom sa na ne zameria divadelný reflektor a priblíži osudy postáv z inscenácií, ktoré získali popredné miesto v diváckej ankete Motýľ. S niektorými z hercov rozvinieme dialóg aj o ich súkromí a tom, čo sa skrýva pod pojmom „divadelný lesk a pozlátka“.

Sedmospáčov nabudia aj piesne v podaní živej kapely na scéne. Jej členov poznáme z inscenácie Charleyho teta a pre Noc divadiel majú pripravené aj osobité hudobné čísla. Priestor dostanú aj diváci, spomienky z divadelného archívu, vtipné zákulisné príhody a tradičná polnočná bodka pri sviečkach.

Divadlo J. G. Tajovského srdečne pozýva ranné vtáčatá aj nočné sovy na výnimočné stretnutie, ktoré sa koná iba raz do roka! V sobotu 19. novembra o 21.00 nezhasíname a budíme sedmospáčov.