Hokejisti Zvolena vycestovali do Miškovca na utorňajšiu dohrávku 10. kola Tipos extraligy s cieľom napraviť si chuť po poslednej prehre v Trenčíne, ktorá sa zrodila až po predĺžení. Rytieri na ľade DVTK bodovali naplno, čo ich posunulo na pozíciu lídra, keďže Poprad uspel v Michalovciach len po predĺžení.

Zverenci trénera Petra Oremusa išli do vedenia v 8. minúte, keď po Halamovej strieľanej prihrávke nasmeroval puk za Adorjánov chrbát Jakub Kolenič. Miškovec mohol vyrovnať z následnej presilovky, no hostia sa vo štvorici ubránili. Na konci 19. minúty sa hráči DVTK predsa len presadili. Niekdajší hráč Zvolena Robert Flick dostal prihrávku spoza bránky medzi kruhy, odkiaľ presnou strelou švihom vyrovnal na 1:1.

O výsledku rozhodovala druhá polovica prostrednej časti hry. Domáci dokonali obrat v 31. minúte po presnom bekhendovom zakončení z dorážky v podaní Vasa. Zvolenčania však zakrátko vyrovnali, keď Kelemen dostal puk pred bránku, našiel lepšie postaveného Václava Stupku, ktorý vyrovnal na 2:2. Rytieri mali v 37. minúte k dispozícii presilovku a v početnej prevahe sa dostali po druhýkrát v zápase do vedenia. K odrazenému puku sa dostal Peter Zuzin, ktorý prestrelil všetkých hráčov pred sebou a puk sa zastavil až v sieti.

Hostia tak vstupovali do tretej tretiny s tesným náskokom. V 46. minúte ich podržal brankár Rahm, ktorý zneškodnil dve strely zblízka. V 51. minúte sa zas na brankára Zvolena rútil z pravej strany Turbucz, ktorý však na nezakončil podľa svojich predstáv. Miškovec pribrzdilo následné oslabenie. Rytieri presilovku nevyužili, no v závere zápasu hrozili z protiútokov a nedovolili domácim vyrovnať. DVTK to skúšalo aj v šestici, no hokejisti Zvolena tesný náskok ubránili.

Tipos extraliga – dohrávka 10. kola – 19. 1. 2021 – Miškovec

DVTK Miškovec – HKM Zvolen 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 19. Flick (Turbucz, Anderson), 31. Vas (Láda) – 8. Kolenič (M. Halama), 32. Stupka (Kelemen, M. Halama), 37. Zuzin (McPherson).

Zostava DVTK Miškovec: Adorján – Wehr, Bukor, Láda, Kiss, Vojtkó, Szirányi, Hadobás – Rokaly, Vas, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi – Flick, Páterka, Anderson – Révesz, Miskolczi, Turbucz.

Zostava HKM Zvolen: Rahm – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – R. Bondra, Zuzin, Kelemen – McPherson, J. Mikúš, Nuutinen – Stupka, M. Halama, Kolenič – Marcinek, Tibenský, Chlepčok – Gubančok.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 31 4 0 3 24 72:146 12

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v piatok, 22. januára o 18.00 h privítajú v rámci 33. kola Tipos extraligy Nitru.