V 11. kole Tipsport ligy privítali hráči spod Pustého hradu tím MAC Budapešť. Do zápasu lepšie nastupovali rytieri, ktorí v predchádzajúcom kole rozstrieľali Liptákov v pomere 6:2. Hostia si naopak neviedli úspešne, keďže si v nedeľu neporadili v domácom prostredí s Banskou Bystricou. Zápas však začal v rezkom tempe a o výhre Zvolenčanov rozhodla druhá tretina.

Prvé minúty zápasu nezačali rytieri ideálne. V 2. minúte Bodó dostal ideálnu prihrávku spoza bránky a strelou z prvej poslal Budapešť do vedenia. Odpoveď domácich nenechala dlho čakať. Po strele McPhersona sa najlepšie zorientoval pred bránkou Bonis, ktorý zobral puk na svoju hokejku, obišiel bránu a “Rusnákovským” spôsobom vyrovnal na 1:1. Iniciatíva po góle prešla na hokejky hostí. Budapešť si dokázala vytvoriť súvislejší tlak, ale rytieri útočili z nebezpečných brejkov. V 14. minúte poputoval na trestnú lavicu Halama. Po uplynutí jeho trestu Halama naskočil na ľadovú plochu, potiahol rýchly protiútok a nabiehajúcemu Mrázovi naservíroval presnú prihrávku. Mráz tak už nemal problém skórovať a poslal rytierov do vedenia. V závere prebrali útočnú aktivitu Zvolenčania a poriadne prevetrali lapačku Bálisza.

Ďalší gól však v prvej tretine nepadol a zápas tak pokračoval do druhej dvadsaťminútovky. Bolo sa na čo pozerať, pretože oba tímy otvorili hru, korčuľovalo sa zo strany na stranu. V 23. minúte poputoval na trestnú lavicu Pitt a domácim tak bola ponúknutá početná výhody. Prvej formácii sa nepodarilo aktívnejšie presadiť v útoku, ale presilovková zámorská zostava poslala rytierov do dvojgólového vedenia z hokejky Bonisa. Po treťom góle tak odpadol stres na strane domácich. Rytieri hrali uvoľnenejšie a dostávali sa do ďalších akcií. Aktivita Zvolenčanov neostala nevyužitá a Preisinger v samostatnom úniku po prihrávke Lowneya zvýšil na 4:1. V samotnom závere tretiny sa blysol aj 17-ročný Kolenič, ktorý sa zapísal do listiny strelcov po peknej výmene s Marcinekom.

Do posledného dejstva nastúpili hostia s vyššou aktivitou. Na štvorgólový náskok rytierov však potrebovali hráči Budapešti streliť rýchly kontaktný gól. Obrana domácich hrala organizovane a čistila priestor pred Tomekom. Budapešť sa dokázala dostať do útočného pásma, ale Zvolenčania vytláčali hru len k mantinelom, odkiaľ nehrozilo žiadne nebezpečenstvo. V 54. minúte sa ocitol vo veľkej šanci Halama. V samostatnom úniku zvolil bekhendový blafák, ktorý nezaskočil Bálisza. V závere poslednej dvadsaťminútovky hostia začali viac tlačiť. Domáci tak volili rýchle protiútoky, ale do väčších útokov a tlaku a nepúšťali. Hostia už nedokázali streliť gól a Zvolenčania si tak pripisujú ďalšie tri body.

Tipsport liga – 11. kolo – Zvolen

HKM Zvolen – MAC Budapešť 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 5. Bonis (McPherson, Trotter), 16. B. Mráz (Halama), 25. Bonis (McPherson), 30. Preisinger (Lowney), 40. Kolenič (Marcinek) – 2. Bodó (Br. Orban, Langkow). Zápas sledovalo 1690 divákov.

Zostava HKM Zvolen: T. Tomek – Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul, Chlepčok – Kelemen, Špirko, B. Mráz – Bonis, Trotter, McPherson – Thompson, M. Halama, Handlovský – Marcinek, Preisinger, Kolenič

Zostava MAC Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát, Schlekmann, Fejes – Sorfon, Strech, Klempa – Bodó, Langkow, Br. Orban – Terbócs, Pitt, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Kreisz

V ďalšom kole pocestujú rytieri do Michaloviec, kde v nedeľu 13. októbra o 17.30 hod odohrajú ďalší zápas.