Líder tabuľky zo Zvolena si chcel v utorkovej dohrávke 2. kola Tipos extraligy pripísať na ľade Nových Zámkov štvrtú výhru v rade, no napokon si odváža len jeden bod. Strelcom na oboch stranách zvlhol pušný prach, keďže gól počas riadnej hracej doby a ani predĺženia nepadol. Nájazdovú lotériu zvládli lepšie domáci.

Zverenci Petra Oremusa ubránili prvú presilovku domácich býkov a krátko po nej si vypracovali prvú vážnu šancu, keď v 8. minúte prihrával spoza brány Mikúš a Ondrušek v dobrej pozícii minul bránku. V 12. minúte po prvýkrát faulovali domáci, no rytieri sa v početnej prevahe gólovo nepresadili. Skóre sa nemenilo ani v 16. minúte po Obdržálkovej prihrávke na Hämäläinena, keďže fínskeho útočníka vychytal Rahm. Švédsky brankár Zvolena sa vyznamenal aj pri presilovkovej príležitosti Embricha z 18. minúty. V prvej tretine tak gól nepadol.

V úvode druhého dejstva boli aktívnejší Zvolenčania. V 22. minúte musel Kiviaho najprv zneškodniť zakončenie Koleniča a následnú dorážku Kelemena. O dve minúty neskôr si zas domáci brankár poradil s delovkou Zuzina. Nové Zámky nevyužili ani tretiu presilovku a krátko po jej konci sa hostia rútili do prečíslenia troch proti dvom, ktoré Puliš nezakončil presne. V 29. minúte sa na strane hostí vylučovalo opäť, no Zvolenčania si vo štvorici vypracovali sľubný brejk a po Ďalogovej strele musel situáciu zachraňovať Kiviaho. V druhej tretine ešte zaujala strela Drtinu z ľavého kruhu, ktorú Rahm vyrazil. Embrichovu následnú dorážku prekazili obrancovia Zvolena.

Po dvoch bezgólových tretinách sa očakávalo rozuzlenie v poslednej 20-minútovke. V jej úvode mohla gólom skončiť strela z otočky v podaní Ondruška, no proti bol Rahm. Po šiestom vylúčení na hosťujúcej strane hrali Nové Zámky opäť v početnej prevahe, no Zvolenčania sa vo štvorici opäť ubránili. V 50. minúte sa po Betkerovom nahodení ocitol s pukom pred bránkou Puliš, ktorý ale vo veľkej šanci ani na trikrát neuspel. V 53. minúte sa brankár Zvolena Rahm musel mať na pozore pri teči od vlastného spoluhráča a krátko na to mu pri strele Juríka pomohla žŕdka. V záverečných minútach riadneho hracieho času nepadol gól ani po Zuzinovej strele z prvej a v Nových Zámkoch sa tak predlžovalo.

V predĺžení mali viac príležitostí na rozhodnutie domáci hokejisti, no ani jednému tímu sa v hre troch proti trom nepodarilo rozhodnúť. Samostatné nájazdy priniesli až 7 gólov, pričom o dva naozaj výstavné sa postaral domáci útočník Samuel Zahradník, ktorý v 8. sérii rozhodol o výhre Nových Zámkov.

Tipos extraliga – dohrávka 2. kola – Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 4:3)

Rozhodujúci samostatný nájazd: Zahradník.

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Holenda, Hain, Västilä, Drtina, P. Mikuš, Šeliga, Ordzovenský, Fereta – Obdržálek, Bajtek, Hämäläinen – Zahradník, Embrich, Rogoň – Giľák, Holovič, J. Jurík – Andrisík, Ondrušek, S. Rehák.

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Hatala, Betker, Melancon, M. Ivan, Kubka, Hraško, M. Ďaloga, Meliško – Puliš, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, Stupka – Kelemen, Jedlička, Kolenič – Marcinek, Tibenský, D. Ďuriš.

Hokejisti Zvolena najbližšie vycestujú do Michaloviec, kde v nedeľu, 25. októbra od 16:00 hod nastúpia na zápas 8. kola Tipos extraligy proti domácej Dukle.