Hokejisti Zvolena vycestovali do maďarského Miškovca s cieľom napraviť si chuť po poslednej domácej prehre s Popradom. Nedeľné stretnutie 38. kola Tipos extraligy sa najmä od druhej tretiny nieslo v réžii hosťujúcich rytierov, ktorí potvrdili rolu favorita.

Úvodné dejstvo veľa vzruchu neprinieslo. Útočné akcie na oboch stranách boli zakončované buď nepresne, alebo strelami, s ktorými si obaja brankári poľahky poradili. Gól nepadol ani počas prvej presilovej hry domácich, ktorá sa začala na konci 10. minúty. Od začiatku 14. minúty si zas v početnej prevahe zahrali Zvolenčania, ale ani oni svoju prvú presilovku nevyužili. V závere prvej tretiny hral Miškovec v početnej prevahe po druhýkrát a blízko ku gólu bol Magosi, ktorého strelu zastavila konštrukcia Rahmovej bránky. Mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

V druhej tretine už favorit zápasu prebral iniciatívu. Rytieri išli do vedenia na začiatku 23. minúty, keď Viedenský prihral z ľavej strany pred bránku Stupkovi a ten z prvej prekonal Adorjána. Podobná situácia sa zrodila aj v 28. minúte. Tentokrát prihrával z ľavej strany od bránkovej čiary Tibenský a z medzikružia vystrelil presne Marcinek. V 30. minúte mužstvo Miškovca zle striedalo a Zvolen strelil v presilovke tretí gól. Od modrej čiary strieľal z prvej Melancon a puk usmernil za Adorjánov chrbát Bondra. Zverenci Petra Oremusa tak po dvoch tretinách viedli 0:3.

Zvolenčania už v tretej tretine drámu nepripustili. Ojedinelú šancu na domácej strane mal v 55. minúte Walker, ktorý však zblízka prestrelil. Hosťom vyšla skvele 57. minúta, v ktorej sa presadili dvakrát. Do štvorgólového vedenia išli po presnej Nuutinenovej strele spomedzi kruhov. Krátko na to sa zas z dorážky presadil Stupka, ktorý tak pridal svoj druhý presný zásah v zápase. Rahm si však čisté konto neudržal. Miškovec hral v poslednej minúte zápasu presilovú hru, v ktorej si našiel odrazený puk pred bránkou Rokály a znížil na konečných 1:5.

Tipos extraliga – 38. kolo – 7. 2. 2021 – Miškovec

DVTK Miškovec – HKM Zvolen 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Góly: 60. Rokaly (Vas, Wehrs) – 23. Stupka (Viedenský), 28. Marcinek (Tibenský, Kubka), 31. Bondra (Melancon, Nuutinen), 57. Nuutinen (Viedenský, McPherson), 57. Stupka (Kolenič, Nuutinen).

Zostava DVTK Miškovec: Adorján (B. Kiss) – Wehrs, Bukor, Szirányi, D. Kiss, Vojtkó, Láda, Göz, Révész – Walker, Vas, Anderson – Rokaly, Rundkvist, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi – Ritó, Miskolczi, Lövei (tréner – D. Allison).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Meliško, Melancon, Hraško, Kubka, Gubančok, Hatala – Bondra, Mikúš, Kelemen – McPherson, Viedenský, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Kolenič – Marcinek, Tibenský, Chlepčok (tréner – P. Oremus).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 38 6 0 3 29 87:183 18

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v utorok, 16. februára o 18.00 h privítajú v rámci 39. kola Tipos extraligy Detvu.