ZVonline.sk, (Ivan Golembiovský, il. foto: autor) | 13.1.2013

Zo Žiliny s dvomi bodmi

Na konci týždňa čakal našich hokejistov zápas v Žiline, ktorá okupuje priečky na opačnom konci extraligovej tabuľky. V posledných dvoch domácich zápasoch sa im však podarilo vyhrať nad Košicami a s poltuctom na konte poslali domov aj Banskú Bystricu. 

Zlepšená forma domácich sa prejavila aj vo výsledku nedeľného zápasu s lídrom zo Zvolena, keď sa našim hráčom podarilo skórovať až v 42. minúte zásluhou Juraška. Domácim sa však ešte pred koncom podarilo vyrovnať a tak sa o konečnom výsledku rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Tam sa opäť o víťazný gól postaral zvolenský kapitán Lukáš Jurík.

V nadchádzajúcom týždni čakajú Zvolenčanov len dva zápasy. V piatok na domácom ľade s Popradom a v nedeľu u nováčika v Piešťanoch.

MsHK DOXXbet Žilina – HKm Zvolen 1:2 po s.n. (0:0; 0:0; 1:1 – 0:0)

Góly: 53. Sýkora (Ďuriš) – 42. Juraško (Brabenec, Zuzin), 65. Jurík

IMG_3430MsHK DOXXbet Žilina: Žigárdy (Johanes) – Harant (C), Devečka – Rúfus, Brcko – Dlouhý (A), Leško – Drábek, Staňo – Huna Ri., Huna Ro., Varga – Drevenák, Škoda (A), Krajči – Kokavec, Troliga, Valášek – Jass, Ďuriš, Sýkora.

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pichnarčík, Juraško – Ťavoda, Mucha – Pokovič, Výborný – Šiška – Zuzin, Brabenec (A), Podkonický (C) – Škvaridlo, Jurík L. (A), Chovan – Puliš, Jurík M., Čanky – Síkela, Zuzin. Ďaloga.