Tohtoročná letná sezóna na sliačskom letisku začne 1. júna a charterové lety budú ruch v prevádzke tunajšieho letiska zaisťovať až do septembra.

Zo Sliača sa bude aj tento rok lietať do štyroch doterajších destinácií, no pribudol tiež Peloponézsky polostrov. Podľa predbežného plánu charterovej sezóny publikovaného na internetovej stránke letiska, je pred sezónou naplánovaných celkom 84 odletov.

Najviac z nich bude smerovať do tureckej Antalye (27) a nasledujú bulharský Burgas (19), egyptská Hurgada (16) či Heraklion na gréckom ostrove Kréta (16) a nová destinácia – Araxos (6) na gréckom polostrove Peloponéz. Odlety do väčšiny destinácií sú naplánované len do polovice augusta, až do konca septembra sa bude lietať už len do Egypta. Počet plánovaných letov ale ešte môže narásť, keď ich ohlásia ďalšie cestovné kancelárie.

Väčšinu letov pre jednotlivé cestovné kancelárie zabezpečí český charterový dopravca Travel Service, ale na Sliač budú lietať aj stroje Corendon airlines či Air Cairo.

Tie budú pracovať pre päť hlavných tour operátorov, avšak zájazdy zo Sliača prostredníctvom lietadiel pre hlavné cestovné kancelárie budú aj tento rok poskytovať tiež ďalšie spolupracujúce cestovné kancelárie a agentúry. Počas najvyťaženejších dní budú musieť letiskové priestory aj tento rok zvládnuť pristátie a následný odlet trojice lietadiel, ktoré bývajú uprostred sezóny spravidla takmer úplne zaplnené.

Po vlaňajšom výraznom poklese letnej letovej prevádzky na sliačskom letisku, najmä kvôli zhoršenej bezpečnostnej situácii vo svete, ide v prípade plánovaných letových kapacít zo strany cestovných kancelárií o opätovný nárast. Minulý rok letisko Sliač vybavilo 70 odletov a rovnaký počet príletov. Ešte v roku 2015 to bolo až 112.