BBonline.sk (M. Bučko, il. foto: RK) | 8.10.2012

Zo Sliača nechce pravidelne lietať žiadna spoločnosť

Verejná súťaž na výber spoločnosti, ktorá bude prevádzkovať pravidelné lety do Viedne, dopadla neúspešne. Ponuku nepredložil ani jeden záujemca, rovnako dopadla aj súťaž na lety do Prahy.

Ešte v júni tohto roka vyhlásilo Letisko Sliač a.s. verejnú súťaž, ktorou chcelo nájsť záujemcov o prevádzkovanie pravidelnej linky do Viedne alebo Prahy. Letisko si ako podmienku určilo, že záujemca musí zabezpečiť lety medzi Sliačom a spomínanými destináciami minimálne 5-krát týždenne “v obchodne vhodných časoch so zabezpečením priameho pokračovania na požadované cieľové destinácie a s vhodným typom lietadla pre regionálnu dopravu, ktorý zabezpečí pohodlný let a kvalitné služby.”

Takmer trojmesačnú lehotu na predkladanie ponúk však nevyužila ani jedna letecká spoločnosť. Za takto definovaných podmienok sa do tendra neprihlásil ani jeden záujemca a obidve súťaže museli byť zrušené.

Letisko však myšlienku pravidelných letov nezavrhlo a ďalej bude rokovať s potencionálnymi záujemcami. “Pôjdeme cestou priamych kontaktov, budeme sa rozprávať s leteckými spoločnosťami o konkrétnych podmienkach, možno o znížení frekvencie, možno o inej destinačnej politike,” povedal pre televíziu TA3 obchodný riaditeľ letiska Milan Ligoš.

V minulosti už pravidelná linka zo Sliača do Prahy lietala, no pre jej nerentabilnosť bola zrušená. Tento rok bola otvorená nová odletová hala a letisko zaznamenalo nárast cestujúcich, ktorí využívali chartrové lety. Počas letnej sezóny malo cez Sliač prejsť viac ako 23-tisíc cestujúcich.