Pretekári KVŠ Careta Zvolen získali na Majstrovstvách Slovenska v plutvovom plávaní a rýchlostnom potápaní pod vodou 22 medailí.

Pretekári KVŠ Careta Zvolen15. a 16. júna patrila krytá plaváreň na bratislavských Pasienkoch plutvovým plavcom. Plutvári z celého Slovenska tu bojovali o cenné kovy na Majstrovstvách Slovenska v plutvovom plávaní a rýchlostnom potápaní pod vodou v disciplínach PP, RP a BF (PP-plávanie s monoplutvou, RP-rýchlostné potápanie pod vodou a BF-plávanie v klasických plutvách). Do bojov o 34 sád medailí sa zapojilo 195 pretekárov a pretekárok (96/99) z ôsmych slovenských klubov (KVŠ Oceán, Žralok, Neptun, KŠP Fins Team-všetky Bratislava, KVŠ Careta, KŠP Calypso – Zvolen, Triton Šaľa a Delfín Žilina). Najviac, zhodne po 22 sa ich ušlo pretekárom z klubov KVŠ Careta pri TU vo Zvolene a Triton Šaľa.

Najviac individuálnych titulov Majsterky Slovenska, dva si z Carety vyplávala Radka Chomutová v disciplínach 400m a 800m RP. Jeden titul v disc. 200m BF a k tomu šesť strieborných medailí v disc. 100m, 400m ,800m RP, 100m BF a 800m PP si vybojovala Zuzana HRAŠKOVÁ. Zuzana ERTEĽOVÁ získala jedno striebro na trati100m PP a tri bronzy na 50m BF, 50m a 200m PP. Všetky tri boli spolu s Gabrielou MICHALČÁKOVOU zároveň členkami zlatej štafety na 4x100m PP. Z jednej striebornej medaily z disc. 400m PP sa tešila aj Veronika HOFBAUEROVÁ.

Z mužov si dva cenné kovy so strieborným leskom vyplával na najdlhších tratiach 800m a 1500m PP Miroslav CHOMUT a o jeden bronz obohatil svoju zbierku medailí aj Martin ANDREÁNSKY, ktorý v disc. 100m BF v silnej konkurencii slovenských reprezentantov finišoval na treťom mieste. Obaja boli spolu s Radoslavom KOŠTOM a Daliborom Danielom ORSÁGOM členmi bronzovej štafety na 4x100m PP. Najmladší pretekári v kategórii E (do 11 rokov) mali šancu získať majstrovské tituly v disc. 15m RP. Careťáci sa posnažili a získali tri z možných šesť, z každého kovu jednu. Zlato si vybojoval Šimon TÓTH, tesne za ním na striebornej priečke sa umiestnil Daniel MICHALČÁK a medzi dievčatami sa bronzom môže pýšiť Klaudia KORVINIOVÁ.

Na M-SR sa zároveň vyhodnocujú aj prví traja pretekári v každej kategórii a udeľuje sa im titul „Preborník“. Tento rok sa po prvýkrát rozdávali aj medaile. Najviac so všetkých klubov, až 86 ich vyplávali plutvári spod Pustého hradu z KVŠ Careta Zvolen (Careta Zvolen 86, Oceán Bratislava 85, Calypso Zvolen 69). V tomto hodnotení sa okrem vyššie menovaných darilo v kat. E Victorii MINÁČOVEJ, ktorá získala jedno druhé a tri tretie miesta, Jakubovi PÁLKOVI(jedno tretie). V kat D (12-13 r.) sa presadili Barbora PÁLKOVÁ (5x prvé miesto, jedno druhé), Zuzana NULÍČKOVÁ (4x druhé, jedno tretie miesto), Petra DÁVIDOVÁ (dve prvé miesta), Samuel TÓTH (dve druhé, dve tretie miesta), Ema ŠIMKOVÁ, Terézia HANZELOVÁ, Adrián LACKO, Marek ERTL (všetci jedno tretie miesto). Gabriela MICHALČÁKOVÁ bola v kat. C (14-15 r.) raz druhá a trikrát tretia, Dalibor Daniel ORSÁG (tri tretie miesta) a Alexander NIKOLOV (jedno tretie). Na stupne pre víťazov sa v kat. B (16-17 r.) prebojoval Radoslav KOŠTA, keď na každý vystúpil raz. Napokon v štafetách 4x100m PP a 4x200m PP vybojovali chlapci a dievčatá v kat. E tri prvé, dve druhé a jedno tretie miesto (Matej, Tóth Š, Sivek Michalčák, Mináčová, Pivarčiová, Vasilová Korviniová, Babicová, Valová M., DI Capua, Gajdošová), v kat. D tri prvé a dve druhé miesta (Tóth S., Rovňan, Lacko, Vasil, Ertl, Pálková, Šimková, Dávidová, Nulíčková, Šmigovská Šprlová, Varacová, Fekiačová, Hanzelová).

„Ziskom 22 medailí v celkovom hodnotení a 86 v hodnotení po kategóriách, čo je najviac zo všetkých zúčastnených klubov, dokázali pretekári KVŠ Careta Zvolen, že patria medzi špičku na Slovensku,“ zhodnotil účasť na preteku predseda klubu Milan HOFBAUER, “preto si myslím, že tieto majstrovstvá môžeme hodnotiť ako vydarené, za čo patrí vďaka pretekárom za príkladnú reprezentáciu klubu a trénerom za kvalitnú prípravu pretekárov,“ pokračoval v hodnotení predseda klubu.