Tradične elektrizujúcu atmosféru prinieslo pohronské derby, ktoré sa odohralo na zvolenskom štadióne a sľubovalo atraktívny súboj. Banskobystričania sa spoliehali na opory akými sú Tománek, Sýkora a Bambúch. Domáci tím HKm Zvolen očakával výkon od Mareka Slováka či kapitána Lukáša Juríka.

HKm Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 28. J. Mucha (Brabenec), 40. Bronilla (Škvaridlo) – 59. Tománek (Cuník)   divákov: 3 058

Zostava HKm Zvolen: Škrečko – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška – Leskovjanský, L. Jurík, Baláž – Slovák, Brabenec, Čurilla – Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo – Zuzin, Sikela, Méry.

Zostava HC ‘05 Banská Bystrica: Chorošun – Havrinen, Kolba, Cuník, Huba, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka – Tománek, Jokila, Sýkora – Kútny, Paľov, Kristoffersson – Hričina, Heizer, Marcinek – Kokavec, Kapuš, Bendík.

Už po 22 sekundách sa neohrozene prebil pred domáceho brankára Lukáša Škrečka Roman Tománek a ukázal aké je náročné odstaviť ho od puku. Po úvodnom rozohrávani pritlačili na pílu Zvolenčania a svojou aktivitou si vynútili prvú presilovú hru zápasu. Efektnou strelou zápästím sa prezentoval Vladislav Baláž,bránu však netrafil. Po nej nasledoval prudký projektyl Muchu, skóre sa nemenilo. Hral sa svižný hokej so šancami na obidvoch stranách. Istotu získal po niekoľkých zákrokoch Lukáš Škrečko, ktorý nahradil zraneného Adama Trenčana.Zlikvidoval nepríjemnú strelu Kristoferssona, prienik rýchlonohého Sýkoru, ale aj pokus Tomáša Marcinka. Zlomovým momentom mohlo byť trestné strieľanie, ale faulovaný Slovák trafil len lapačku Chorošuna. V 10 minúte sa staln Ján Sýkora terčom Petra Hraška, ktorý ho nebezpečne narazil na zadný mantinel. Otraseného Sýkoru vyniesli z ľadovej plochy na nosítkach. Barani si počas presilovej hry vytvorili tlak a gól visel vo vzduchu. V druhej časti štvorminútového trestu Zuzina prebrali iniciatívu Zvolenčania a úspešne sa ubránili.

Druhá dvatsaťminutovka sa začala lepšie pre Banskú Bystricu, keď veľkú chybu obrancu Muchu na modrej čiare nevyužil Tománek a do streleckej listiny sa nezapísal ani Huba. Vysoké herné nasadenie prinieslo so sebou množstvo vylúčení. Výnimkou nebola ani 25 minúta. HKm Zvolen tentokrát baranov potrestal a otvoril skóre zápasu. Od modrej čiary sa nemýlil Ján Mucha. Ďalšie minúty priniesli 10 minútový trest pre Michala Šišku ale aj dvojminútový trest pre Juraja Cebáka. Zvolen hral už druhú presilovú hru za 8 minút, výraznejšie však bystrického brankára Chorošuna neohrozil, defenzívne rady baranov boli nepriechodné. Bystričania márne dobíjali zvolenskú bránku, už tretí pokus Marcusa Kristofenssona Škrečko zlikvidoval. Staré športové pravidlo nedáš dostaneš sa naplnilo do bodky a tečovaná strela unikajúceho Bronillu prešla za chrbát bezbranného bystrického brankára. Gólom do šatne zvýšili Zvolenčania svoje vedenie na 2:0.

Na začiatku tretej tretiny mali barani výhodu presilovej hry. Nebezpečne pálil Kolba a Tománek, puk si cestu do brány nenašiel. Viac šancí bolo na strane Bystričanov. Zvolen sa z herného útlmu dostal a už na rozdiel troch gólov mohol zvýšiť Baláž. Trafil len bočnú konštrukciu bránky. Divákov zo sedadiel zodvihol únik Tomáša Škvaridla a následne na to netrafil odkrytú bránku Rich Bronilla. Boli to chvíle domácich, keď od modrej čiary pálil Vantroba. Hra sa na malý moment spomalila a hráči si mohli vydýchnuť. Posledná desaťminutovka sa niesla v znamení zahodených šancí. Zvolenčania sa nestiahli do obrany a hrali aj naďalej aktívny hokej. V banskobystrickom drese bol najviac viditeľný Roman Tománek, vytúžený kontaktný sa mu streliť ale nepodarilo. Dráma to nakoniec bola dokonca, lebo strelecky sa konečne presadil Tománek a znížil na 2:1. Domácim sa vedenie udržať podarilo a boj o nadvládu Hrona vyhral tím spod Pustého hradu. Zvolen sa dostal na čelo extraligovej tabuľky so ziskom 26 bodov. Bystričania sú naďalej na siedmom mieste. Zvolenskí hráči poďakovali na konci fanúšikom a absolvovali tradičné kolečko.