Unikátna spolupráca duchovnej učiteľky Karaimi a hudobníka Maoka mala na Slovensku premiéru. Na Zvolenskom zámku sa 15. mája 2011 uskutočnila zážitková meditácia spojená s krstom hneď dvoch meditačných CD. Prinášame vám ilustračne príhovor Kateřiny Motyčkové alias Karaimi.

„Milí priatelia, doba v ktorej žijeme nás každého učí všetkými spôsobmi objaviť svoju nádhernú podstatu, zažiť na malý okamih spojenie s niečím čo nás presahuje, utešuje a dáva silu pokračovať. Prajeme si v hĺbke objaviť svoje túžby a odvážne ich napĺňať. Túžime nájsť vieru v seba tak silnú, že nás v neľahkých chvíľach udrží v nadhľade a zladení s Božstvom v nás. Prechodné obdobie, ktorým spoločne prechádzame nás vedie k vzájomnému prepojeniu sa s ostatnými, k pochopeniu ľudskej súnáležitosti bez posudzovania. Sme už schopní zažiť spojenie s ostatnými a aj tak zostať vnútri seba, vnímať bezpečie a dôveru – otvoriť sa. Ukazujú sa nám možnosti ľudského kruhu, kedy sa chceme podeliť o dary, ktoré nesieme vo svojej jedinečnosti a v úcte dokážeme prijať dary druhého človeka, priateľa.

Je to vedomie matky Zeme, čo nás učí, ako spolupracovať a žiť život v naplnení a vedomie Vesmíru do nás vdychuje každým našim nádychom poznanie nekonečných súvislostí. V našom veľkom Srdci dochádza k posvätnému zasnúbeniu Neba a Zeme.

Boli sme obdarovaní Láskou, ktorá je tou najmocnejšou tvorivou silou. Je to reálne splynutie s krásou v našom vnútri a okolo nás, je to súcitenie, vďačnosť a vnútorný mier. Láska je našou pravou cestou.

Z celého svojho srdca vás pozývam na túto cestu. Prepojme sa.“

Podobná meditácia možno nie je verejne tak rozšírená, no aj takéto podujatie si nájde svojich priaznivcov. Viac informácií o tomto vydarenom podujatí nájdete na stránkach portálu TU.