TS Nemocnica Zvolen, AGEL SK (Marta Csergeová) - upravené | 3.3.2015

Vo zvolenskej nemocnici otvorili vynovené chirurgické oddelenie

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v utorok slávnostne otvorila zrenovované chirurgické oddelenie. Vďaka renovácii a obstaraniu nového nábytku za takmer 50-tisíc Eur sa pacienti môžu tešiť nadštandardnému komfortu na treťom poschodí Chirurgického pavilónu.

zvolenska nemocnica oddelenieSlávnostné prestrihnutie pásky vykonali, primár chirurgického oddelenia Dalibor Panuška, námestník pre zdravotnú starostlivosť  Peter Časnocha a predseda predstavenstva a riaditeľ Nemocnice Zvolen Jozef Botka, ktorý sa poďakoval primárovi Panuškovi a jeho pracovnému kolektívu za starostlivosť o oddelenie a pacientov. Všetci prítomní ocenili, že renovácia prebehla bez väčších problémov a oddelenie sa posunulo na úroveň porovnateľnú so zahraničnými centrami. Pacienti získali kvalitnejšiu starostlivosť, lekári a zdravotný personál moderné zázemie pre ich prácu.

Celková renovácia chirurgického oddelenia trvala 5 mesiacov, kde sa nachádza 6 nových nadštandardných izieb. „V priestoroch boli vymenené podlahy a vymaľované steny. Do izieb bol zakúpený nový nábytok, postele, matrace, posteľné prádlo a TV. Vynovené a upravené boli tiež spoločné priestory, sociálne zariadenia a kuchynka tak, aby bol zabezpečený bezproblémový bezbariérový prechod,“ uviedol riaditeľ nemocnice Jozef Botka.

zvolenska nemocnica oddeleniePrimárovi chirurgického oddelenia Daliborovi Panuškovi, ktorý je vo zvolenskej nemocnici od mája 2014, sa postupne daria plniť jeho plány. Vďaka zakúpeniu nového prístrojového vybavenia mohli byť zavedené nové operačné techniky z oblasti tzv. miniinvazívnej a hlavne laparoskopickej chirurgie. Konkrétne sú to napr. laparoskopické operácie hernií či už inguinálnych, alebo aj hernií v jazvách. Sú to operačné postupy, ktoré zabezpečujú pacientovi lepší pooperačný komfort a následne aj lepšiu kvalitu života, nižšie riziko recidívy ochorenia a pooperačných komplikácií,“ vysvetlil primár Dalibor Panuška.

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen má dlhoročnú históriu. Poskytuje nadštandardnú všeobecnú chirurgickú starostlivosť, urgentnú, aj plánovanú. Na tomto oddelení je ročne hospitalizovaných viac ako 3 800 pacientov.