Prepojiť pravidelnými vnútroštátnymi leteckými linkami letiská v Bratislave, Košiciach, Poprade, Žiline, Piešťanoch, ale aj na blízkom Sliači, sa chystá spoločnosť Blue Slovakia.

O zámere firmy sme informovali ešte koncom roka 2015. Počas minulého roka však spoločnosť navonok takmer nekomunikovala.

V orgánoch spoločnosti navyše nastali zmeny, keď z nej odišiel spolumajiteľ Tomáš Černaj, ktorý v roku 2015 plány firmy predstavoval.

l410-wikimedia
Turbovrtuľové lietadlo Let L 410.

Aktuálne však vo svojej tlačovej správe firma tvrdí, že požiadala Dopravný úrad o vydanie osvedčenia leteckého prevádzkovateľa. To je jedným z predpokladov na povolenie následného vykonávania činnosti leteckého prepravcu. Spoločnosť plánuje získanie potrebných povolení do konca roka 2017.

Lietať pod značkou Blue Slovakia by sa ale na Slovensku mohlo už skôr. Firma totiž do získania povolení plánuje spolupracovať s českou leteckou spoločnosťou VanAir Europe.

Takto plánuje firma, podľa listu smerovaného zástupcom slovenských letísk, začať fungovať už od mája tohto roku na nepravidelných linkách.

Spoločnosť avizuje pri svojich letoch využívanie menších turbovrtuľových lietadiel Let L410 či väčšie ATR 72 na linke medzi Bratislavou a Košicami. Okrem pravidelného spojenia slovenských letísk má spoločnosť neskôr aj ambíciu poskytovať služby aerotaxi či charterových letov.

Ako v aktuálnej správe spoločnosti avizoval jej konateľ Ľubomír Kolárik, firma chce prísť na trh s atraktívnymi cenami pre cestujúcich, ktorá má na svojom webe už čoskoro zverejniť.