V treťom zápase štvrťfinálovej fázy play off hokejovej extraligy cestovali hráči Zvolena do Popradu. Po úvodných dvoch domácich zápasoch bol stav série vyrovnaný a vyrovnaný bol aj priebeh tretieho zápasu.

HK Poprad – HKM Zvolen 2:3 po s.n. (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. Kroták, 18. Gríger – 25. Brabenec, 26. Bortňák, rozhodujúci nájazd premenil Michal Chovan. Zápas v Poprade sledovalo 3 089 divákov. Stav série 1:2.

Zostava HK Poprad: Kostúr – Suchý, Kurali – Fabian, Makovský – Kasík, D. Brejčák – Malina, Dinda – Sýkora, Paukovček, Bartečko – Paločko, Takáč, Kroták – Hvila, Boltun, R. Rapáč – Gríger, Stals, Matis.

BBO_3786Zostava HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško – Hraško, Sloboda – Pichnarčík, F. Fekiač – Popela, Pokovič – Jaroš, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, Michal Chovan – Podkonický, Bortňák, Škvaridlo – Martin Ďaloga, Kentoš, Síkela.

Domáci Poprad vstúpil do zápasu vo vysokom tempe a najmä Krotákov gól dostal definitívne Zvolen pod tlak. Zverencom Josefa Tureka sa dlho nedarilo vytvoriť si dôraznejšie šance, naopak v závere tretiny ešte Gríger zvýšil na 2:0 pre domácich. Lenže do druhej tretiny už vstúpil iný Zvolen. V priebehu šiestich minút totiž bolo vyrovnané. Najskôr v 25. minúte Puliš prenikol do útočného pásma, kde posunul puk na Brabenca, ktorý prekonal Kostúra. O niečo vyše minútu Podkonický našiel Bortňáka, a bolo vyrovnané. Vyrovnaná bola ďalej aj hra a keď navyše excelovali obaja brankári, gradovala medzi hráčmi nervvozita, ktorá vyvrcholila v 36. minúte hromadnou bitkou. Keďže v riadnom hracom čase gól nepadol a nerozhodlo sa ani v predĺžení, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich boli napokon úspešnejší hostia, keď sa v prvej sérii presadil len Michal Chovan v drese HKM.

Séria pokračuje v sobotu v Poprade, späť do Zvolena sa vráti v pondelok o 17-tej hodine.